Jump to content
Veseliq

Възможно ли е оправяне на ПДЧ интериорна врата?

Recommended Posts

При разместване вкъщи успях да ударя интериорната врата, която се оказа от ПДЧ и макар удара да бе доста лек, резултата е видим:

 

Публикувано изображение

 

Предполагам, че цялата боклучава врата струва около 200-250лв и вероятно без панти, без брава и без каса, ще ми продадът плоскостта за 100тина лв, които пари не искам да давам за едната глупост. Има ли как примерно да се запълни дупката с някакво лепило като "кит" и да се залепи фолио върху цялата врата или някакво друго решение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това щях да ти предложа - китосваш дупката и фолиото отгоре. Бонуса е, че имаш свободата да си избираш как да изглежда вратата с фолио... мрамор, гранит, дърво, цвят някакъв само... Самото фолио държи, изпитвал съм го и то на не много гладка повърхност. Отделно го "изтезавах" с мишката отгоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен мисията е, ще да намеря фолио със същия цвят като касата. Иначе трябва да облепям всичко - искам да запазя цвета, за да не се занимавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Практис знам, че имат, в магазини за тапети също съм срещал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дразнещо е да имаш такава вдлъбнатина, но по добре не се занимавай, може да стане и по зле. Вероятността да намериш същия цвят фолио е малка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вече намерих кит за дърво (1.49лв/кутия) и фолио на приемливи цени, като цветовете изглежда, че съвпадат напълно:http://www.ideizadoma.com/folio_wood.htmМисля да купя няколко парчета от цветовете, които приличат на вратата и да видя кое е най-близко. Ако съвпада на 99%, ще сваля вратата, ще китосам и остава да залепя фолиото толкова добре, че да не се надуе на мехури след време и без гънки.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

фурнирът се различава доста от фолиото -пък и фолиото колко мислиш ще изкара;според мен си сложи(залепи) декоративна лайсна може да се получи и по-добре.ПоздравиПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от stoian stoianov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен фолиото изкара 3+ години и това на бюро което се ползва постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадното при фолиото е, че лъска повече от фурнира. На предишната ми работа съм облепял витрини за магазините с евтино фолио и след година и нещо когато се наложи да ги махаме, почти не беше мръднало, а са ръчкани яко. Един комшия преди две години си облепи входната врата на апартамента и сега я погледнах, добре е -още не се е прокъсало.Проблем ще видиш с обръщането на ъглите и може там да се разлепи.От скромен опит с лепенето на витрини за да избегна набръчкване не съм разлепял цялата подложка на фолиото, а го карах на етапи, или тябва да сте двама и единия да държи нагоре края, а другия да лепи и пак е по-трудно за голяма площ, тъй като това фолио е различно от това за стъкла.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...