Jump to content
ZaRRicK

Проблем със скъсани болтове.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,Колата е Сивик 6ген. хеч. Нещо почна да се чува едно похлопване и видях, че е дошло време за смяна на тампоните на стабилизиращите щанги. На пръв поглед рутинна работа (реших да го правя сам): сваляш болтовете на скобите, махаш старите, слагаш новите тампони, слагаш пак скобите с болтовете и си готов. И при задните така и стана, но при предната щанга нещата се усложниха. При свалянето и на двата тампона ми се скъса по един болт, а както някои от вас знаят, гайката е заварена от вътрешната страна на капсулования преден мост. Пробвах със заваряване на болт/гайка в едно сервизче, но не стана. После ми хрумна да разпробия и после да навия нова резба. Докато разпробивах обаче самата заварена гайка с парчето болт вътре се откърти и си остана вътре в моста. Не посмях да повторя процедурата и от другата страна и така от едната страна имам скъсан болт, а от другата откъртена гайка и реално няма как да сложа нова или къде да закрепя скобата на тампона.Колата не е желателно да я карам така (освен до сервиз някой), защото щангата в момента се държи само на биалетките.Моля ако някой има идея как де се реши този проблем да сподели.На мен ми идват някой доста крайни идей, като:- да намеря къде да ми свалят целия мост, за да се работи; - да вклиня някакъв секач и да отворя капсулованата част от моста за да работя; - да уголемя една дупка в съседство на тези за скобата и от там да се опитам да пъхна друга гайка като преди това избия и тази която още не е изкъртена.Моля, ако някой има идея, каквато и да е, да я сподели.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...