Jump to content
djvsk

Honda Civic ej 2

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви споделя и моята история:) Първо към модераторите извинявам се , ако не съм сложил темата в правелния раздел.

Всичко зпочна преди около 2 години когато се здобих с така желана Honda Civic Coupe :) въртяха ми се неща , но все нещо се изпречваше. Така тази година започнахме да работим по сериозно по нея. Ето така изглеждаше колата до скоро.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

След зимата нямам снимки на тавана но целия се напука ужас:( бях взел читав шибедах който трябваше и да се посташи. Именно за това реших да започна от боята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така дойде денят в който я закарехме на прияетел на селото и започна разглобяването. И последва това.

Публикувано изображение

 

Жулнахме тук там :) и опряхме до тавана не исках да има кит поне да не е с баката :) и шсичкото напукано със шлайфа долу и се получи ...

Публикувано изображение

 

Приятелката ми като я видя ми каза ти сигурен ли си ,че от това ще стане кола :)

Публикувано изображение

 

Имаше и антена която хич не ми допадаше и без това не я ползвам та вече исках да я няма. След шкуренето излезнаха и други проблеми които не очаквах да излезнат а именно.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но си продължихме да си работим :) Ето я и отзад колата ... ;)

Публикувано изображение

 

До като колегата продължаваше по колата аз започнах да подготвям едната броня която купих от колега М&M от форума

 

Публикувано изображение

 

Така не усетно дойде времето за почивка на импровезирана маса не ни се разделяше от колата.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да подготвям и новата предна броня понеже имаше пукнатини на 4 места отпред мислих как да я правим и взех реяението да се изрежата направо:)

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

И така при наличието на толкова дупки дойде време и да ги запълваме :) Започнахме от калника, със смола и кит и се поучи ...

 

Публикувано изображение

 

хоп и тавана беше запълнен :)

 

Публикувано изображение

 

Сега веюе оставаше приятната и лесната част :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста усилия и пот и то доста бих казал последва шприцването :) После някой ако каже ,че бояджийте взимат много пари може да му кажете сам да си изжули колата да я подготви и тогава да го каже. :)

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и тавана шибедаха не е баран защото ще е друг.

 

Публикувано изображение

 

Ето и бронята до градинката , жалко ,че не беше озряла да я нападнем и нея :D/>

 

Публикувано изображение

 

и един капак който е доста важен но поради липса на място ...

 

Публикувано изображение

 

Така и решихме почивка, че доста ни се беше взела акъла ;) а жената като видя тази снимка вика абе ти все едно на курорт си отишал :lol:/>

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така наложихме бронята , калниците да видим как се получава :)

 

Публикувано изображение

 

Толкова търкане и имаше още :) следваше водното да минем и да видим каде сме се ... ;)/>

След завършването с водата ,барсането с кърпи поне вече нучих какво е восъчна кърпа :) дойде време и за сивите ленти които вече нямаше да са по средата :) Ето я и след сглобката.

Публикувано изображение

 

Сега ставам после ще продължа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображениеСамо да добавя и задната кора :)/>/>

нещо оплесках снимката :(

Редактирано от djvsk
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радва проекта колега :) Опредлено според мен без двете линии ще е по добре :) (лично мнение) А на предните калници разширение ли долавям? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега и мерси :) По принцип трбваше да е с тези калници

Публикувано изображение

 

но се оказа ,че времето не стигаше и нямашекак да ги доопрвим тези :) за това върнах стоковите. По нататък смяната на калниците е лесна ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оп и да добавя още някоя друга снимка от проекта :)/>

След цялата хамалогия от търкане китосване и бира :D/>/> започна да заприличва на кола. Дойде времето да пръснем бронята и праговете :)/>

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Резултата доста ми хареса със сивата перла.

Редактирано от djvsk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Последва и пръскането на колата :)/>/> след всичко започнахме да виждаме крайния резултат :rolleyes:/>/>/>

 

Публикувано изображение

 

ето я изсъхнала и почти зглобена :)/>/>

 

Публикувано изображение

 

и готови да продължаваме , много бях доволен какво се получи!

Редактирано от djvsk
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега за за желанието и мн радва количката Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега :) и мен много ме радва! Ще кача снимки и в завъряен вид и за продължението.:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така след всичките манипулации дойде време да я сглобим :rolleyes:/>/> мислих си ,че ще я сглобим за час два ама не стана така на лунна светлина накрая я събрахме!

Ето и снимките в завършен вид :)/> малко е мокра но като направя по хубави снимки ще кача пак.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

 

Следва продължение ...

Редактирано от djvsk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И колеги продължавам с проекта... след завършването отвън тапицерията започна много да бледнее отвътре:rolleyes:/>/> избягах от JDM стила, но тази кола ми беше мечта от както учих в автото от там все хора сме излезли, и исках да я направя така както аз искам :D/>/> днес получих снимка на това какво я очаква отвътре :)/>/> и направо ми стана хубаво на ... душата :P/>/> и веднага да споделя.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Да видим дали някой ще познае от какво са седалките :D/>/> но изглеждат доста ... добре! Скоро ще последва раздуване от вътре, събират се пари за джанти и тук е момента да питам колегите , какво мислят понеже колата стана доста ниска започнах да си мисля по скоро да взимам регулиращо окачване.

Редактирано от djvsk
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Адмирации колег, за проекта! Много добре върви. Мисля, че от лайсната на вратата до прага, ако беше в сиво щеше да е по-добре. Така де, да бъде еднаква линията с предната и задната броня. Но както си казал ти, каквото ти харесва на теб, колата си е твоя. Колкото до височината... един наш колега от Русе е решил проблема със тунинг броните през зимния сезон. Просто слага оригиналните :)/>))Поздрави и успех

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес намерих снимки на кората и да ви споделя как се получи :)/>/> колоните са 20 см от които съм доста доволен. Правят и мекия бас :cool:/>/>/> по някой път все едно съм с каса , но не е това което искам :rolleyes:/>/>/>

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Кората или ще се тапицира или боядиса:cool:/>/>/> в дилема съм и за това не е довършена. :)/>/>

Дано тези дни съм по- айляк да започна и предните кори. За момента там съм с 17 см трилентови говорители, но се колебая за два Х 17 см на корите или да оставя по 1. А на задните кори да сложа още две 20 см трилентови а за багажника изтумбена каса с 2 х 20 см бас. Като реша с колебанието ще споделя :cool:/>/>/>

А иначе търпя и на градивна критика ;)/>/>/>

Редактирано от djvsk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми как е станала! :rolleyes: Аз пък си мислех ако отдолу под кората, под метала се затвори/уплатни хубаво може да се получи като кутия и отгоре дупка за бас рефлектор. На моя ej2 така мисля да опитам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва доста добре да се направи уплътнението да стане ,като каса под кората ако ще се слага бас там :) За това предпочетох да сложа трилентови с хубав бас а бас отделно, но... не се знае каква промяна може да настъпи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време не съм писал по темата поради финансови проблеми и се замрази за малко проекта. Тези дни се съсредоточих на това ,че колоните в предните врати не ме радваха как седят и исках да ги изкарам навън :) Ето и резултата...

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Така изглежда в първоначален вариант, най- вероятно ще се тапецира цялата кора или ще видим как лудия тапицер ще го измисли :D/> по нататък ще има и раздувки на задните кори.

А сега започвам да събирам пари за двигател D16Z6 ,джанти, окачване и дано турбиниране. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама лудия тапицер ще се прекръсти на тъпия тапицер.И изобщо не се знае кога ще се завърши този интериор понеже се прави между другата работа и все не остава време за тази хонда. Пък и кой го би по главата да променя форма на седалки и кройки и да си вкарва таралеж в гащите :D .Мислех за джап феста да има поне предни седалки, но "а дано ама надали". Май ще остане подарък за коледа ;) . М/у другото ако има някой по-напред с фотошопа ще може ли да пусне една тънка сива лентичка над сивата боя отстрани на колата, че с Васко сме в спор дали да има или не. Ако трябват по-хубави снимки ще се направят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но интериора става мамата си ... :D/> хубавите неща стават бавно ;) важен е крайния резултат. И да се обърна към колегите за двигатела за съвет. Мислех да слагам D16Z6 , но в последно време се засилих към D16A9 предлагат ми и за D16Y2. Мнения и препоръки са добре дошли. :rolleyes:/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...