Jump to content
Guest Blue_Best

Въпрос към колегите с D15-ки?

Recommended Posts

Guest Blue_Best

Колеги,колко ви струваше това удоволствие(работа и части заедно)?Какво сменихте и доволни ли сте?И не на последно място какви марки части ползвахте и откъде?Искам да съживя моята Хонда;)Благодаря предварително!;)И МНОГО БЕЗАВАРИЙНИ! :);););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest at_chuchev

И аз се включвам в питането, защото и на мен ще ми се наложи май основен ремонт.И също питам има ли възможност да се вдигнат малко конете в зависимост от частите които се използват при осн. ремонт. не говоря за 100 200 кс, а по-скоро нещо като оптимизиране на двигателя ;) и много по скъпо ли ще излезе това.Мерси ;)Blue_Best извинявай, че ти ползвам темата :)

Редактирано от at_chuchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Markony

Не искам да осирам темата,ама как разбрахте че се нуждаете от основен ремонт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest at_chuchev

Значи :) аз казах, че може би ще се нуждая, а не че съм сигурен....все пак за около 4000км ми изгори всичкото масло и двигателя трябва да се отваря да се види какво е...може да е малко, а може и основен ремонт да е ..незнам...Пък и информацията ще е полезна и за други не само за нас двамата ;) Така че моля ако някой може да помогне да казва без да се притеснява ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kvento

Здравейте.Мога да ви кажа само какво съм сменил и колко ми е струвало всичко(части и работа):Д15Б2Ангр.ремък и ролка;пистов ремък;водна помпа;термостат;радиатор;датчик за температура;основни лагери;биелни лагери и пластини;сигменти;лице на главата;клапани и водачи;влошки;филтри(въздушен,маслен и бензинов);масла(ДВГ и скоростна кутия);всички гарнитури;всички тампони по ходовата част(без тези на двигателя);горни носачи отпред;мех.рейка с накрайници и втулка;водачи на спирачни апарати;дискове и накладки отпред;лагер главина и накладки отзад;ремонт скоростна кутия;жило за съединител;комплект съединител;свещи;центровка ДВГ;реглаж преден и заден мост;антифриз;спирачна течност;акумулатор;мех.машинка за стаклото на лява врата;рамо за задна чистачка;задно гърне всичко около 3700лв.P.S.Е това е.Може и да съм пропуснал някоя дреболия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Markony

Здравейте.Мога да ви кажа само какво съм сменил и колко ми е струвало всичко(части и работа):Д15Б2Ангр.ремък и ролка;пистов ремък;водна помпа;термостат;радиатор;датчик за температура;основни лагери;биелни лагери и пластини;сигменти;лице на главата;клапани и водачи;влошки;филтри(въздушен,маслен и бензинов);масла(ДВГ и скоростна кутия);всички гарнитури;всички тампони по ходовата част(без тези на двигателя);горни носачи отпред;мех.рейка с накрайници и втулка;водачи на спирачни апарати;дискове и накладки отпред;лагер главина и накладки отзад;ремонт скоростна кутия;жило за съединител;комплект съединител;свещи;центровка ДВГ;реглаж преден и заден мост;антифриз;спирачна течност;акумулатор;мех.машинка за стаклото на лява врата;рамо за задна чистачка;задно гърне всичко около 3700лв.P.S.Е това е.Може и да съм пропуснал някоя дреболия.

Това е нечовешко!!!!!Колата преди ремонта в какво състояние беше?И пак ще е интересно ако можеш да извадиш разбивка на цените,защото общата сума не дава конкретна информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest golf_killer

Здравейте колеги :D Точно днес си вземах колата от ремонт и попадам на този интересен пост.Ето какво смених аз:Бутала,сегменти,биелни лагери,фложки,горивен филтър,въздушен филтър,масло и маслен филтър,гарнитури на главата и картера - около 500лв без труда.Между другото понеже мислех да сменям само едно бутало,но после се оказа 4е трябва да се сменят всичките бях купил едно втора ръка с биела и ми се намира за продаване - 110лв с биелата,ако му трябва на някой да се обади,така или иначе ще го връщам в моргата,понеже уговорката беше че ако сменям всички бутала ще ми го вземат обратно.Интересното беше че имам само 0.04 износване на цилиндрите/колата ми е 93-а година/,което все повече ме убеждава че хонда правят най-яките двигатели :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kvento

Здравейте.Мога да ви кажа само какво съм сменил и колко ми е струвало всичко(части и работа):Д15Б2Ангр.ремък и ролка;пистов ремък;водна помпа;термостат;радиатор;датчик за температура;основни лагери;биелни лагери и пластини;сигменти;лице на главата;клапани и водачи;влошки;филтри(въздушен,маслен и бензинов);масла(ДВГ и скоростна кутия);всички гарнитури;всички тампони по ходовата част(без тези на двигателя);горни носачи отпред;мех.рейка с накрайници и втулка;водачи на спирачни апарати;дискове и накладки отпред;лагер главина и накладки отзад;ремонт скоростна кутия;жило за съединител;комплект съединител;свещи;центровка ДВГ;реглаж преден и заден мост;антифриз;спирачна течност;акумулатор;мех.машинка за стаклото на лява врата;рамо за задна чистачка;задно гърне всичко около 3700лв.P.S.Е това е.Може и да съм пропуснал някоя дреболия.

Това е нечовешко!!!!!Колата преди ремонта в какво състояние беше?И пак ще е интересно ако можеш да извадиш разбивка на цените,защото общата сума не дава конкретна информация.
Всичко е ново(от магазин)преди ремонта в добро състояние,но скъсах ремък и от там се започна.Вкарах я в бокса и.............Имах я някъде ще потърся стига да не съм я изхвърлил :D (че като я гледах и ми се късаше сърцето)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Като се отвори ще се види но надали някой ще трябва да сменя ризи или да ги 6лайфа.А масълце може да погорва и само от сегменти и гумички.Блу_Бест кво ти прави ядове та си мисли6 за ремонт. Колко ти е налягането в цилиндрите. Хар4и ли много масло. Духа ли много от вентилацията на картера. Може би си само за сегменти,гуми4ки и гарнитура за глава. Отвори я и ще видим. На колко км е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък издава странен металически звук около 2500 оборота.....веме е и аз да я водя на доктор Омбре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък издава странен металически звук около 2500 оборота.....веме е и аз да я водя на доктор Омбре.

Еми хубаво води я :D а датата на темата погледна ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...