Jump to content
zion honda

мнение за 1.6 vti ?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Бъдещи колеги здравейте,имах 1.6 (d16y3) англичанка-отвьн си беше добра, мотор- перфектен (като такси шофьор съм карал много видове коли, само Хонда остава добри спомени). Аз съм от Македония-Велес, обаче съм Български зет :)Искам от вас мнения за 1.6vti 160кс (1990-1999) също така и ако някой има такава за продажба задължително да ми каже (skype:alexandar.rizov)Поздрави

Редактирано от atoma
Грешни и/или липсващи букви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕ дупница ти е близо така че ще си намериш кола. Мотора към който си се насочил мисля че е двувалов и не е лош. Просто внимавай щото така ги магерят маскарите по автокъщите че след първа смяна на маслото всичко си проличава...Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата модификация ВТИ при 5та и 6та генерация Сивик е с мотор Б16А2 (1.6 160кс) и обикновено всички екстри за модела! Това е кажи речи най-желаният мотор от най-масовите хондови такива! :) Двувалов 16клапана + ВТЕК система, много здрав и с много потенциал за доработки! При т.н. Англичанки (6та ген. сглобена в Англия, 5врат хечбек и комби) ВТИ е с двигател Б18Ц4 (1.8 169кс), който също е много добър (в някои отношения и по-добър от Б16А2) и е по-приятен за каране в града и на ниски обороти! Ако намериш читава ВТИ-ка ще си голям късметлия и ще и се радваш много - успех! ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като притежател на такава мога да кажа само едно: Много добре си се насочил ... поддържаш ли и читав ли е двигателя няма да имаш грижи :) Доволен съм от моята като изключим че вече ми малее малко :) Иначе във Форума има една прекрасна 6-та генерация ЖЪЛТА която се продава :) 170 магаренца ВТИ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мерси за мнениятачувал съм че 1.6вти е прогласен за автомобил с най-голяма възможност за тунинговане ;)добър избор-но труден за намиране...иначе,колега казвай защо английската зглобка е по-добра от японската?а за това да отивам в Дупница и тамошните продавачи ги знам защото имам опит с една автокъща-купихме поло за баща ми...яде я лявата предна гума :blink:/> също моля те колега прати ми линк за тази която се продава с 170 магарета:D/> поздрав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма по-добра сглобка от японската! Англичанките не ги уважават много много... само мотора им е на ниво :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз му го пуснах на лично :) че да не модераторите да се сърдят за реклама :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...