Jump to content

Recommended Posts

Тази пролет забелязах,че хондата ми (сивик 6-та хеч) не равен път не вдига повече 140км/ч. Смених си въздухшния и пак същата работа.Кракът ми опира в пода,а стрелката на скоростомера залепва на 140 и не мърда повече,когато се спускам по баир едвам-едвам вдига 160.На какво може да се дължи това???П.П. на ниските предавки върви до червеноП.П. мотора ми е 1.4- 75 коня,но си мисля,че макар и бавно трябва да продължава да ускорява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да отпуснеш малко газта

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 5-та не очаквай повече от 75 кончета ;) максималната се вдига на 4-та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бях направил операцията 75>90 коня и наистина имаше разлика на 5-та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максималната скорост трябва да е поне 160-170 на този модел. Направи и една диагностика, защото според мен не е нормално.Как е с разхода? Обороти на празен ход?...Климатик, ако има, надявам се не го включваш като настъпваш:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви запушени гърнета, горивен филтър и тн... прегледай тези неща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разхода е добре,климатик нямам, на празен ход ми държи нормално 900 оборота.Пак казвам на 1-ва,2-ра и 3-та пълни оборотомера,а на 5-та не стига и 3 500 оборота.Наскоро сменях крайната тръба,която влиза в крайното гърне и не ми хареса, че прави чупка малко. Само като се спускам по някой баир прави 150-160,но не се усеща да се тормози много двигателя.И миналото лято съм я настъпвал и пак така стигаше до 140,но си мислех,че е от жегата...

Редактирано от Капанеца_865

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казах ти... на 5-та толкова си може д14а3 максимална скорост са прави на 4-та !!! Слагай гарнитура на дросела от а4 и ще усетиш разлика!Продължавай да се чудиш защо, но преди това прочети и двата коментара които съм ти постнал

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...