Jump to content
ATMV

Civic B18 загрява

Recommended Posts

Знам, че има доста подобни теми и доста от тях прочетох, но реших да пусна нова. Колата е англичанка с б18ц4 мотор, имам я от има няма 4-5 месеца, като след покупката и монтирах( не аз уж кадърни хора) ГИ, от началото нямах проблеми, но един ден стана доста студено, колата беше достигнала оптимална температура а не прехвърляше на газ. Веднага тръгнах към въпросните майстори, докато отида до там колата позагря(вън беше поне -10), а не включваше перката, надух парното и температурата падна. Газаджията гледа, чеса се и накрая ме заведе до един сервиз. Там момчетата погледнаха и веднага забелязаха, че изпарителя е нат- високата точка от система(нещо което и аз видях, но си помислих щом са го направили така значи няма ядове). Врътнаха една скоба излезе доста въздух. В тоя момент перката включи и газовия клапан отвори. От тогава колата не бе карана много. Скоро обаче от както се стопли, при каране градско колата загрява и не включва перката. Спирам вдигам капака врътвам скобата на изпарителя, излиза въздух и се включва перката. Един ден си играх изтече по 1 литър антифриз, реших, че съм обезвъздушил и всичко е наред, но не пак като се постопли времето същата работа. Възможно ли е да не е обезвъздушена добре, или съм издухал гарнитурата макар и да не е стигнала до червеното стрелката някъде 3 четири преди нея. Гарнитурата ми омаслява от вън но колата не гуми масло, нито антифриз. И маслото и антифриза за чисти. Чудя се дали да не ходя да ги карам да местят изпарителя. И после ако не се получи да сменям гарнитурата. Очаквам мнения и насоки. Поздрави

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...