Jump to content
Silvergreen

Ламбда сондата ми май си отива

Recommended Posts

Здравейте,преди два дни си обслужвах ГИ-то и се оказа че Ламбдата не подава информация. Когато се правеха тестовете и газаджията я държеше в обороти, изведнъж започнаха да излизат графики на компютъра му, после като остави колата да работи на празен ход , пак спря... Какво да правя според Вас? Газовото ми го направи така че да не взема информация от нея, а и разхода ми не е много голям... Трябва ли да я сменям?Бих искал да попитам и друго, интересува ме регулирането на клапаните. Наскоро разбрах, че било хубаво да се прави на около 30-тина хиляди. Мотора е д14а4 6-ген.Колко струва тази услуга? Вероятно се сменя и гарнитурката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реглажа не е скъп около 20 лева при дидо в левски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е задължителна гарнитурата, ама ако бях на твое място щях да я сменя.Ето и една темаhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=31265&st=0

Редактирано от enchev87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за ламбдата,какъв съвет ще дадете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора не знаят, че сондата е консуматив, тя има пробег според зависи каква е около 80-150 000 км живот.Нищо чудно твоята да е оригиналната на колата и е нормално да даде фира!Оправя се с нова, ако бе от Плевен можех да ти дам моята за проба, защото си имам една за части, но нямаш късметПубликувано изображение Ако искаш пробвай с изключена компютъра ще подаде средна стойност и колата би трябвало да си промени работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовото не взима сигнал от ламбда сондата, настройчика е ползва само като обратна връзка да гледа какво е направил, така че малко те е сапунисал газаджията. Ако ти е прецакана сондата ще ти светне чека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. да не правя нищо засега .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...