Jump to content
Red Line

Как да оправя увиснали врати?

Recommended Posts

Здравейте колеги!Наскоро си взех още един сивик 5ген хеч на който са му доста увиснали вратите. Поне според мен пантите не са разбити, но не знам как се регулират.Колеги как да се справя с увисналите врати и как се регулират. Или ако има някой колега от района на София който отбира от това да пише да се разберем.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махаш предните калници колега и там има по 2 болчета на пантите но първо провери дали са разбити нема от кво да увиснат освен от разбити панти на хеча са доста тежки вратите и заради тва

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори си вратата, хвани я в края и пробвай да я надигнеш. Ако играе и се надига е от износени чопове на пантите. Просто хечовете имат доста тежки и дълги врати :) Единия вариант е да свалиш пантите и да дадеш да ти разпробият отворите и направят нови чопове по новия диаметър. Другия е да търсиш здрави врати :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пантите се оказаха здрави понеже като са я пребоядисвали някой идиот ги е поставял. Доста малко са увиснали и аз за това питам за лека настройка. Дали има някакъв компромисен вариант за настройка без да побългарявам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са много леко виснали както каза колегата хващаш я в края и надигаш няколко пъти но не много силно.Аз моите така си ги оправих :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При моита беше така колега здрави панти но овиснали врати. Взимаш един малък крик за по лесна работа.Отваряш въпросната врата до краи и наи в края я повдигаш савсем леко с крикчето. Пантите са хванати с по две болчета всяка . Между болчето и вратата се подлагат шаиби.Пример на долната панта подлагаш на неиното долно болче две шаиби а на горното и само една шаиба стягаш и я пускаш от крика затваряш вратата и гледаш дали трябва още или не и така продължаваш да подлагаш доката не постигнеш желаното . Поздрави.

Редактирано от embata1990

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...