Jump to content
tqnbtb

бутала TIK-vitara ЦРХ ZC

Recommended Posts

Здравейте изчетох доста теми по този въпрос в този форум (и не само) Но не можах да разбера основното .. Та накратко какво знам: с витарови бутала степента на сгъстяване на двуваловите Д серий става доста ниска .. и нямало как да се достигне нормална степен. Дотук ок но днес се рових в Ибей и случайно открих обявата http://www.ebay.co.uk/itm/75-5mm-TIK-Vitara-Turbo-Low-Compression-Pistons-D16A1-Gasket-Bearings-Sparks-/321084052144?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4ac219d2b0 В която пише че тези бутала са точно за ZC dohc серията , но определено никъде не видях дадени стойности.. Та въпроса ми е някой вече пробвал ли ги е и наистина ли сгъстяват повече от тези за SOHC моторите .. смисъл имат ли разлика или са си същите . Най лесният вариант за мен ще е да правя д16з6 но вече покарах и 2те коли(а9) ( в атмосферен режим) и мисля че определено искам 2валовия мотор .Нищо че идеята е ясна, че ще става турбо. Ако тези бутала стават и имат нормална степен на сгъстяване сетъпа е ясен на всички бутала витара биели Eagle блокгард турбо т3/т4 ( ако имам пари няма да е китайско) Комп и инсталация от едноваловия витек (даже вече си намерих на доста добра цена) и налягане от сорта на 1-1.5 и квото покаже .. Но мисля че на 1.3-4 бара ще искара коне. Ако все пак не си намеря бутала за А9ка ще се жертвам с някой дел сол з6 колкото и да ми се кара рекс 2ген . За разни суапове не искам и да чувам .. не са ми по вкуса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я си прочети всичко дет си писал и после напиши кво си разбрал от написаното :blink: .Аз нищо .Пишеш че нещо ти е ясно ма то не е ,кола не е ясна цел няма 1.5 бара некаде прочетох :unsure:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

целта колега е D16A9 turbo колата ще е honda crx . Питах за буталата от по-горния линк дали ще докарат нормална степен на сгъстяване( а не 7:1) както нормалните витари ..другото дето съм го написал не е важно

Редактирано от fenabg
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..другото дето съм го написал не е важно

Е защо го написа :D или ти доиде от вътре :D Колко степен гониш /нормална де/ ?
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега видях обявата супер е колата , но нали все пак казах ,че искам да помогнете специално за D16A9.Решил съм ,че искам да е той понеже съм пробвал и D16z6. Ако има някой който е подкарвал над 1 бар такъв мотор на степен на сгъстяване около 8,5:1 нека да сподели как и какво е сложил (бутала , биели)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...