Jump to content
Silvergreen

Оборудване 6 ген - разлики

Recommended Posts

Здравейте колеги,Интересува ме какви са точно разликите между моделите с малката емблема и тези с голямата? Става въпрос за японски Сивик 96-98 прези фейслифта. Днес например разбрах, че спирачките са по- големи. Има ли нещо друго? Т.е. излиза, че това е нещо като фейслифт-овия,но в стария си облик, или греша...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Сивик е 6 ген води се 2000 година феислифтова .. броните са малко по обли и няма протектори по ъглите има някакви страмни въздухопроводи които всъщност са и дупки за халогени но не точно ... има ABS SRS и климатик и фаровете са малко по различни; голяма емблема и май това е за апаратите не знам просто си поръчвам накладки за моя модел и си пристигат ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , не колега, аз питам за моделите преди фейслифта (до 99г).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

решетката като цяло е различна предната :) с 262 мм дискове, предна стабилизираща щанга, греда под предната броня и друго не се сещам в момента :D някой имат кожен волан ама това според мен е вече от избора на първия собственик който си я поръчвал :P моята имаше всички екстри за ej9 без ел стъкла и ел огледала (вече имам ел стъкла :D ) и без шибидах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има степенуване така да се каже на моделите ЕК9>ЕК4>ЕК3>........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нема нищо общо. Ако вземем две EJ9-ки (или ЕК9, ЕК4, ЕК4, без значение), едната 96-та с малката решетка, а другата 98-ма с хромираната решетка, втората ще е със повече базови екстри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Интересува ме какви са точно разликите между моделите с малката емблема и тези с голямата? Става въпрос за японски Сивик 96-98 прези фейслифта. Днес например разбрах, че спирачките са по- големи. Има ли нещо друго? Т.е. излиза, че това е нещо като фейслифт-овия,но в стария си облик, или греша...

Абстрахираме се от модела ВТИ с Б16А2 мотор.Всички с 1,5 Втек мотор ,както и с 1,6 икономичен Втек са с по големи предни спирачки и предни стабилизиращи щанги,както и с АБС.Има Д14А3 също с големи спирачки и стаб щанга.По скоро разликите са не в големината на емблемите ами с никелирана или не маска.Това са моите наблюденияГоворим за хечбеци предлагани за Европа с ляв волан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с никилирана решетка, ако има някво значение. 1.5 Vtec със 262 мм дискове ама няма ABS и въздушни възглавници, няма и фарове за мъгла че и задна светлина за мъгла няма Публикувано изображение според мен както си я е поръчал първия собственик. А тва с ek3, ek4, ek9 и тн е маи маи двигател и купе. От там нататък на + всичко останало Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто самата предна решетка на 98ма година моделите (говоря за EJ9) е с 4ри ребра и е с хромиран кант иначе има 2 версии на емблемите малка и голяма, по големи спирачки предни на 262 мм и греда под предната броня... всичко друго е според зависи как е поръчвана колата, дори някой модели идват в България с една екстра ръжда която е по скоро тунинг изпълнение от колкото заводско :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо,аз греда под бронята съм виждал само на фейс лифта :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изобщо разлики хващам само след фейслифта. Като изключим маската в междинката.Не съм сигурен дали този сивик от 98-ма, на който само маската и емблемата са различни не се водеше anniversary edition (по случай 50 години Хонда)?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо,аз греда под бронята съм виждал само на фейс лифта :)/>

ауу моя грешка извинявам се тотално :D прав си на 100% фейслифта има предна и задна греда преди са кашкавалчета :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, значи излиза , че моята която е d14a4, EJ9, 98 год, anniversary edition, никелирана маска и голяма емблема, има единствено големи дискове и по здрава стабилизираща щанга , така ли? Изключвам екстрите, защото те се поръчват, интересува ме главно механиката, окачване , до колкото знам и самите ламарини май не раждясват колкото на първите 6-тици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ръждясват, ръждасвят... зависи от къде е внесена. щангата не е по голяма просто я има :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коженият волан с червените конци също го има само в anniversary edition !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А спирачният апарат и накладките различни ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...