Jump to content
EmZvr

Премахване на грешка 12, как ?

Recommended Posts

Мотора е D15Z8 и фабрично има ЕГР. Всмукателя ми е от D16Z6. Тази интервенция смяна на всмукател/затапване на ЕГР е правена от много и аз съм първия при който избива тази грешка, явно компютъра ми е по-интелигентен :DГодина и нещо карах след смяната без никакви проблеми. Но преди месец светна чека с грешка 12, което е EGR - exhaust gas recirculation lift valve. Реснах компа, но вчера пак светна и пак същата грешка. Дайте предложения как да се отърва от грешката, може ли нещо да се свърже към кабелите за егр-то да симулира активност ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от вариантите ти е препрограмиране. По "другия" начин пак става, но за всяка кола е индивидуално. От разстояние само ще те подведа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам за този вариант с препрограмирането, но за момента ми е извън бюджета, само P28-цата ми е 150-200лв. За това търся други варианти, но като гледам май няма :(/>. Тук има някакъв опит за EGR емулатор, но няма много информация http://www.preludepower.com/forums/showthread.php?t=337429

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност грешката ти идва от факта, че EGR липсва на куплунга. Не е като по-новите модели, при които и да затапиш пътя на газовете компа да хваща нещата по маса на газове на празен ход, в движение и т.н...и оттам да набива грешка. Закачай ЕГР-а просто да го има... :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално тогава. Но все пак няма ли вариант да се закачи някакво съпротивление или нещо подобно ? Ако не ще си търся EGR, тъй като моето отдавна замина заедно с всмукателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се направи нещо със сигурност, но не знам какво търси твоят комп - по разлика в общо съпротивление ли го хваща, или по изменение в напрежение.. Не ми се е отдавала възможност да замеря какво се случва точно в твоя случай, и да се търси работещо решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти подскажа малко, че има доста компютри, които са еквиваленти на P28 и доста лесно се докарват. Иначе конкретно по въпроса ти мисля че някой от по-запалените монтьори във форума може да каже какъв сигнал точно дава ЕГР-а и всеки уважаващ себе си ел. техник ще може да измисли нещо. Ако разбереш как работи може да драснеш едно ЛС, аз се занимавам и уча електроника и ще ти помогна с каквото мога :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...