Jump to content
Red Line

Засилване на D14Is 90hp

Recommended Posts

Здравейте колеги!Обръщам се към вас с молбата да ме олесните с идеите за засилване на една 6-та хеч с D14is. Какво мога да променя по двигателя та да го съживя на първо време, че и D15-ските ме ебават :D . Изкажете мнение как да го съживя независимо всмукател, генерация, какви части и колко и т.н.т.Благодаря предварително, поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16z6 двигател за 600лв с комп. П28 за 150лв инсталация за 70/80 лв ще има най голям ефект ;)/> всичко друго е хварлени пари на вятъра! :)/> Мое мнениеИначе колектор 4-2-1 оригинален от 125 коня около 60лв. КН филтър или ЖР около 80лв настаро. Всмукателен колектор също от 125коня 100лв компекта :)

Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта при мен не е да правя нещо колосално (ако може така да се каже) а примерно да я докарам до едни 110кс горе-долу. Колеги за сега за тази заигравка стигаме до Д16з6 всмукател , изпускателен колектор д16з6 или нещо къстъм. Ще мога ли да използвам газоразпределителен вал от някоя друга Д-серия. И останалите въпроси са ми: Какво ще мога да променя на скоростната кутия понеже с този файнъл не ми харесва, и ще трябва ли да пипам инсталацията за да сложа всмукателя от Д16з6 също така и има ли смисъл от по големи инжектори и ако да от какво.Извинете ме за простоватите въпроси но само с този двигател не съм се сблъсквал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляш твойте инжектори и ги слагаш на другия смукател този от з6, не ти трябва инсталация! Може скорости пак от д16з6 или от д13 това са най късите скорости за д серия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,че ползвам темата на колегата , но да питам за моята Д14 ако слагам спортен 4-2-1 колектор каква гарнитура ми трябва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползваш си оригиналната :)@5g_CiviC - срещу относително малко стредства твоят 1.4 блок може да стане 1.5.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вече подобна тема,както ти е посочил колегата по-горе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...