Jump to content
Guest niko

Амортесьори

Recommended Posts

Guest niko

Скоро си взех един сивик с мотор D15Z3, не бях карак хонда преди и реших , че така си вози твърдо. Оказа се обаче, че амортесьорите за блокирали. Подскачам на дупките като жаба а като ги натиснеш в спряло положение те почти не се свиват надолу. Възможно ли е да са някакъв такъв модел тия газови изпълнения или наистина са бокирали както ми казаха в един сервиз. Ако е така кажете какви да търся?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gax

Наскоро си смених задните. Търсих Bilstein, Kayaba, Delphi(оригиналните са такива) - никъде нямаше, намерих едни Tokico, но не бяха за моя модел (Английски сивик )и накрая се принудих да взема Монро.119 лв/бр. Монро Рефлекс - сега съм доволен - разликата във возенето е огромна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Ако си от София , напиши ми на лични какъв точно е сивика и коя година. Мога да проверя за Kayaba евентуално :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Ходи до Омбре,има шанс да се оправят без да се сменят.Блокират от прекалено стягане на шенкела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niko

Ако си от София , напиши ми на лични какъв точно е сивика и коя година. Мога да проверя за Kayaba евентуално :hondarulez:

96г, 4+1 врати, 90 коня, 1.5 V-tec Редактирано от niko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро си взех един сивик с мотор D15Z3, не бях карак хонда преди и реших , че така си вози твърдо. Оказа се обаче, че амортесьорите за блокирали. Подскачам на дупките като жаба а като ги натиснеш в спряло положение те почти не се свиват надолу. Възможно ли е да са някакъв такъв модел тия газови изпълнения или наистина са бокирали както ми казаха в един сервиз. Ако е така кажете какви да търся?

здрастии аз си взех преди седмица сивик 1.5 витек - и на мен ми се струва много твърд и незнам дали трябва да е така и се чудя какво да правя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си смених задните. Търсих Bilstein, Kayaba, Delphi(оригиналните са такива) - никъде нямаше, намерих едни Tokico, но не бяха за моя модел (Английски сивик )и накрая се принудих да взема Монро.119 лв/бр. Монро Рефлекс - сега съм доволен - разликата във возенето е огромна.

здрасти - от къде ги взе тия монро рефлекс за 119-аз съм с англичанка и ми искат по 270 лв на парче ще съм ти благодарен ако ми кажеш.тук в стара загора са много скъпи - има евтини по 70 мога да ги взема - некви италиански.требват ми спешно щото и аз съм като жаба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........

здрасти - от къде ги взе тия монро рефлекс за 119-аз съм с англичанка и ми искат по 270 лв на парче ..........

Колеги, за около 150 лв. на парче си взех KONI от Rudy96, заслужава ли си наистина да се дават такива пари за марките, които споменавате? :D

Говоря за червеното KONI-Special, писах в една тема за впечатленията си. С две думи: корено различно поведение на автомобила на пътя и не си загуби хубавата возия :D Освен това се регулират, това ми позволи леко да си повдигна задницата на седана и сега придоби много хубава стойка :D

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Моето мнение е, че не си заслужава за тези пари да се взимат други марки, а от KONI не се сещам за по-добро :) Е, все пак всеки сам си решава. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

..........

здрасти - от къде ги взе тия монро рефлекс за 119-аз съм с англичанка и ми искат по 270 лв на парче ..........

Колеги, за около 150 лв. на парче си взех KONI от Rudy96, заслужава ли си наистина да се дават такива пари за марките, които споменавате? :D

Говоря за червеното KONI-Special, писах в една тема за впечатленията си. С две думи: корено различно поведение на автомобила на пътя и не си загуби хубавата возия :D Освен това се регулират, това ми позволи леко да си повдигна задницата на седана и сега придоби много хубава стойка :D

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Моето мнение е, че не си заслужава за тези пари да се взимат други марки, а от KONI не се сещам за по-добро :) Е, все пак всеки сам си решава. ;)

 

Да допълня колегата точната цена е 165 лв за червеното КОНИ, освет тях за около 160 средно (предните са по скъпи) може да си вземете и SACHS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм странно ...за моята са 157 предни ,150 задни и това с ДДС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм странно ...за моята са 157 предни ,150 задни и това с ДДС

Да, това са цените за KONI-Special (Civic 5G) и аз ги купих за толкова. Може би колегата Japan говори за друг модел....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gax

Наскоро си смених задните. Търсих Bilstein, Kayaba, Delphi(оригиналните са такива) - никъде нямаше, намерих едни Tokico, но не бяха за моя модел (Английски сивик )и накрая се принудих да взема Монро.119 лв/бр. Монро Рефлекс - сега съм доволен - разликата във возенето е огромна.

здрасти - от къде ги взе тия монро рефлекс за 119-аз съм с англичанка и ми искат по 270 лв на парче ще съм ти благодарен ако ми кажеш.тук в стара загора са много скъпи - има евтини по 70 мога да ги взема - некви италиански.требват ми спешно щото и аз съм като жаба
От Пазарджик ги взех "Славянка" - Странното беше, че ги поръчаха и доставиха от Стара Загора. Но и навсякъде където търсих гореспоменатите марки ми предлагаха само "Монро" (Говоря за Пловдив и Пазарджик) и бяха на същата цена 119 (Задни). Следващите може и да са "Кони" :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха ... ми де да знам ,май кони :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

Колеги, за около 150 лв. на парче си взех KONI от Rudy96, заслужава ли си наистина да се дават такива пари за марките, които споменавате? :) Говоря за червеното KONI-Special, писах в една тема за впечатленията си. С две думи: корено различно поведение на автомобила на пътя и не си загуби хубавата возия :) Освен това се регулират, това ми позволи леко да си повдигна задницата на седана и сега придоби много хубава стойка :) а как става това регулиране ?ако можеш да обесниш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

Купи си Каяба или Кони В никакъ случай Делфи или Закс ако ще е немско то по добре да е БОГЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене човек требе да е луд да си вземе Монро или другите тъпотии..........ще ги сменяте по-често от консумативи :blink::lol::lol: ..........мойто мнение(а и на разни спечиалисти :( ) че има три марки коита си заслужават пари/качество-KONI-KYB-TOKICO като качеството им е точно в такъв ред а цената според зависи............но всеки си има мнение Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

а как става това регулиране ?ако можеш да обесниш.

има 3 канала за зегерката върху която ляга чашата за пружината. Ако не се лъжа са Фабрична височина, малко по-ниска и малко по-висока.има и конита с по 2 канала. Те са: фабрична височина и малко по-ниска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........има и конита с по 2 канала. Те са: фабрична височина и малко по-ниска.

Фабричната и по-висока :hondarulez: Това е за червеното KONI, незнам как е за жълтото. Но не е толкова важен този въпрос в крайна сметка. Всеки модел си има специфични настройки, идеята е да нахвърлим марки и цени, за да е ползена темата на нуждаещите се от подмяна. На телефоните на представителите дават много подробна информация за всеки един от моделите (спецялно за KONI).Иначе за по-любопитните давам линк и към темата в която бистрихме впечатления имено от KONI-Special модела. Link: След дълго чакане и моята любима е с Koni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро си взех един сивик с мотор D15Z3, не бях карак хонда преди и реших , че така си вози твърдо. Оказа се обаче, че амортесьорите за блокирали. Подскачам на дупките като жаба а като ги натиснеш в спряло положение те почти не се свиват надолу. Възможно ли е да са някакъв такъв модел тия газови изпълнения или наистина са бокирали както ми казаха в един сервиз. Ако е така кажете какви да търся?

Ако има6 интерес към оригинални такива от VTI 97-a(задни) драсни 1 ли4но може да измислим не6то.Аз 6е пробвам прословутите жълти Конита

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...