Jump to content
AeronTM

Премахване на боя от бронята

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Преди време в първият голям сняг си счупих предната броня. Не е фрапиращо счупена, но мен си ме дразни. Бях я закърпил доколкото да не и личи.

Но при счупването и боята започна да се лющи на места и стана, и става все по грозна. Въпросът ми е как да сваля боята, че да я пребоядисам изцяло.

Знам, че с КОРЕСЕЛИНА ще помогне, но ще разяде и самата пластмаса. Според мен мисля, че ще трябва да я търкам с шкурка, но се чудех дали няма някакъв препарат или нещо подобно за да стане по бързо . Ако има автобояджий във форума се надявам да ми помогна със съвет.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО. Публикувано изображениеПубликувано изображение/> Публикувано изображение/> Публикувано изображение/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има на Боди (смивка) но разлага някой пластмаси ,пробвай в някой край ако размеква пластмасата измий с топла вода

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок мерси ще видя дали има такова нещо по тукашните магазини :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с водна шкурка ще стане ама ще трябва да търкаш много Публикувано изображение по-хубава закарай колата на майстор да го оправи за да нямаш главоболие после Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е там, че в моят град няма такива майстори, а ако я закарам в друг град ще ми излезе златна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само шкурене с ексцентършлайф. Минал съм по този път и ако вземеш препарата на BODY или на американската фирма ABRO, може да останеш без броня. И двата препарата разтварят пластмаса, особено втория е много силен, сваля прахово боядисване. Взимай от някой такъв шлайф и шкурка 120 за него и си готов за 20 мин. , но после ще трябва да минеш и с по ситна шкурка и на края с водна шкурка. Това ти е изхода. :) Надявам се да съм помогнал.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че за 20 минути с шкурка 120 няма да стане няма ама може да пробва.П.П. ако стане право идвай на работа при мен ,нает си :lol:/> майтапя се.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Явно ще е с шкурката :lol:/> Ще ми се ...... мамата ама както са казали хората " Трай бабо за хубост " :D/>:D/>:D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е думата, но за 1 час някаде с ексцентършлайфа ще бъде готов. :)/> После да не забравиш да напръскаш бронята с грунд за пластмаса ! :rolleyes:/> Аз даже имам, ще ти стигне и за 2-те брони и шприц ще ти трябва. И двете неща ги имам. ;)/>

Редактирано от HONDA-TEAM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направо с водна шкурка да свалиш добре лака и да няма олюпена боя,директно след това 2ръце грунд, 2ръце боя 2ръце лак :)при мен така стана и след ледовете и автомивки нищо не се случи на боята :) важно е да не оставяш гладки места защото там боята няма да хване и ще падне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, същата работа я направих и аз като теб Публикувано изображение пластмасовите брони се лепят (ако си от Варна пиши, ще те пратя при човека за 10лв е здава бронята Публикувано изображение), иначе, каквото и да правиш сам, ще си личи, трябва бояджия да я пипне (и към такъв мога мога да те насоча Публикувано изображениеПубликувано изображение).

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм от Варна. Но вече успях да сваля боята, остава да я залепя и да се боядиса. Благодаря на всички. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди боята има кит,шприц,водно и боя;)/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де аз просто така по-просто го казах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...