Jump to content
snickersy

моля ви за помощ относно ГСМ-а

Recommended Posts

Здравейте колеги, проблема ми е относно EDGE на гсм-а. Някой може ли да ми каже как да го изключа или забраня? Става въпрос за Nokia N97! Благодаря Ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината поради която искаш да го изключиш ? Питам понеже Edge стои в режим на готовност и се свързва само при нужда, т.е. не влияе по никакъв начин на батерията. Ако идеята ти е да ползваш само wifi и да не ти дърпа пари през edge просто изтрий настройките на съответния оператор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината поради която искаш да го изключиш ? Питам понеже Edge стои в режим на готовност и се свързва само при нужда, т.е. не влияе по никакъв начин на батерията. Ако идеята ти е да ползваш само wifi и да не ти дърпа пари през edge просто изтрий настройките на съответния оператор.

значи причината е точно тази че дърпа пари (сестра ми заради edge на нейната lumia 710 я набута 50лв) и ако можеш да ми кажеш как да ги изтрия тези настройки? Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-отиваш в "настройки", "свързване", "мрежа", на "network mode" избираш да е само "GSM", а да не е "Dual mode" (т.е. да забраниш 3G връзката), по принцип дори и да не ползваш 3G и интернет през мобилен оператор е хубаво отново да избереш само на "GSM", защото при някои оператори като е на двоен режим се получава бъгавчене, та най-добре само на GSM да бъде телефона;2-след това пак в "настройките" и подменюто (на N97 просто съм забравил как се казваше точно) където е за "Access point" (точките за достъп които си направил за свързване към Wifi), както от главната директория, така и в подменютата "WAP services" и "Internet", триеш всички автоматични запаметени от оператора точки за достъп, те освен че са озаглавени с името на конкретния оператор са и с по-различна икона от точка за достъп до WiFi, по това ще ги познаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...