Jump to content
sylveto

Проблем със степените на чистачките

Recommended Posts

Здравейте колеги, ето с какъв проблем се сблъскахме с акорда на баща ми. Когато запалиш колата, чистачките сами си тръгват на втора степен (постоянно без прекъсване) без да са включени от лостчето. Започна се една проверка на бушони, релета връзки и т.н. Бушоните се оказаха здрави, намерихме и въпросното реле за чистачките отпред в двигателния отсек отляво. Когато го извадихме, чистачките спряха да се включват сами, но не работи първа степен със забавянето, останалите степени мога да ги включа дори и с извадено реле. Според нас релето е здраво, но когато мерим на самия куплунг, на оперативната и силовата част има постоянно 12V, което ни кара да мислим, че има и някакво друго реле, което да управлява това реле, което да дава самото забавяне на първа степен (реле време) и може би то самото се е прецакало и затова постоянно да работят чистачките , но не знаем къде да търсим. Незнам дали съм го обяснила правилно, че и аз самата се оплетох, но ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля за помощ и съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлението на всичко е от "-", не от "+".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За управлението съм съгласна, но някои знае ли от къде идва самото забавяне на първа спепен. От самото моторче на чистачките, от лостчето вътре, от компютъра на колата или нещо съвсем друго :(/>.Моля за съвет за да знаем на къде на продължим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След проверка и разглобяване на лостчето за чистачки и самия двигател на чистаките се оказа че при тях няма проблем, цялото главоболие излезе че е от самото реле в двигателния отсек в ляво, което се оказа че не е само просто реле а вътре в него има някаква интегрална схема и от него идва и управлението на пръскалките, зумера за забравени включени светлини и степените на чистачките. След подмяната му всичко се оправи и всичко си доиде на мястото. Използвахме ето тези схеми: http://hondatech.inf...Manuals/Accord/ които се оказа много добри и достоверни.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за поста!Малко са тия, дето след оправаяне на проблема пишат.С жиците съм на вие и затова не можах да помогна, а защо никой друг не се опита - нзн. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,поздравленията са заслужени!Иначе на 99% бях сигурен ,че проблема е от релето /имал съм го при други марки/ ,обаче нали това е Хонда ,та остана- 1% несигурност! Лично аз следях темата ,но не писах по нея, за да няма после коментари от рода "това е Хонда" и "колко Хонди си ремонтирал"!:)/>Весели празници на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за похвалите колеги, но нали за това е този форум да си помагаме едни на други и да споделяме кои с какви премеждия се е сблъсквал. От много години сме Хонда фенове с баща ми просто не ми се налагало да пиша досега, въпреки че всеки ден съм вътре и чета. Важното е че хондата се оправи и я чакат още много километри, а ако някой се сблъска с подобен проблем с радост ще помогна ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, аз съм с CE7 F18A3 и като включвам фаровете ми пръскат пръскачките на фаровете по веднъж, а от бутона не работи. Като рестартирам чрез бушона се оправя и след две три паления пак прави така, дали там се крие проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си Control релето, намира се над бушоните вътре в купето, доста е голямо около 10см/8см черно. По принцип маи от него идва управлението на пръскалките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...