Jump to content
ivanov77

Civic 1.7 CTDI дизел (2003) - свети лампата за акумулатора и не зарежда!

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди няколко дена както си карах, друснах в една дупка и ми светна лампата на таблото че не се зарежда акумулатора и както бях на фарове, с отопление на салона, музика и т.н. за 2-3 минути тока намаля дотолкова, че волана ми се стегна, а по таблото светнаха индикации за проблеми. Двигателя е на Исузу и е толкова прибран, че дори гаечен ключ трудно се провира. Като се прибрах мерих на клемите на акумулатора 12.20 В, при работещ двигател. Прегледах всички бушони до двигателя, връзките и каквито имаше кабели както и тези в салона под волана. Смених акумулатора с друг работещ отново напрежение ~ 12.50 В т.е. не се зарежда. На старата ми кола Ауди 80 съм сменял четки на алтернатор 2 пъти поради износване, но там поне можеше да се бръкне спокойно-дори има място за още един двигател Публикувано изображение Направих снимки на едно място до двигателя

Публикувано изображение

, което ме съмнява за липсващ болт и евентуално хлабина около алтернатора (отгоре е трудно да преценя дали е алтернатора) Въпроса ми е ако някой знае как да диагностицирам проблема ще съм му благодарен (освен логичното ходене в сервиз) и/или ако има същата кола, да каже дали има такава хлабина до пистовия ремък и "липсващ" болт.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, очевидно тук никой не може да помогне, закривам темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си открил проблема,тук е мястото да споделиш решението му.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диоден блок и реле-регулатор (80 лв) ... смяната е от 40 до 70 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...