Jump to content
iRONY

Проблем с предварението - D16V1

Recommended Posts

Здравейте,Имам проблеми с двигателя ( D16V1 ) - в ниски обороти (под 2000) стана леко тромав, имам усещането че няма мощност.Проблема се проявява с променлива сила - по някога е по-силно осезаем, понякога почти не се усеща.Започна да ми светва грешка - "Misfire detected" на всички цилиндри. Сменихме свещите - грешката продължи да се появява. Сложихме "заглушка" на EGR-a, почистхме дроселовата клапа и стъпковото моторче - като резултат има подобрение, но проблема си остава.Спря да ми светва "Mifire detected", сега ми светва грешка за EGR-a, което си е логично.Странното (според мен) което забелязвам е много високото предварение по време на движение и особено при ускорение - движи се в граници между 25 - 35 градуса. На място e в диапазона 6-8 градуса.Ако някой има идеи или предположения, ще съм благодарен за всякаква помощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е голямо предварението - там трябва да е. На място обаче 11-15, 8 мнооого малко ми се вижда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята също показваше грешка EGR изчистих смукателните колектори и чека изгасна вече 7000км. не е светнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята също показваше грешка EGR изчистих смукателните колектори и чека изгасна вече 7000км. не е светнал.

При мен EGR-a свети защото съм го "затапил" принудително. Притесняват ме по-скоро другите "чалъми" дето се появяват от време на време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...