Jump to content
timeshift

Honda Civic 1.7 CTDi гасне при движение

Recommended Posts

Здравейте колеги, проблемът ми се случи докато пътувах извън градско. Както си карах и изведнъж колата започна да губи мощност и трябваше от 5 предавка да превклювам на по ниска и така карах известно време на 3та 50тина км, докато колата съвсем не огасна. На таблото още от начало светна енджин чек малко по-късно светна и лампата за подгревните свещи. Обадих се на мобилен сервиз, от където направиха една бърза диагностика и казаха, че е датчик на колянов вал или на разпределителен - изчистиха грешката и ме оставиха по живо по здраво . Закарах я до местния сервиз и човека го смени като каза, че датчика за коляновия вал и за разпределителния е един и същ. Прблема си остана и сега не знам какво да правя. Колата гасне по време на движение след известно време след като поизстине двигателя пали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали е сменил датчика, който трябва? Колеги бяха споменали, че струвал около 200лв. оригинален, а от Опел 2,0 дти бил същият (разликата е само в дължината на кабела и цената доста по-ниска). Намерих го - мнение #550 http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44905&st=555

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ... даже датчика, който е сложил е такъв от опел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на коляновия вал няма нищо общо с този на разпределителния

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на коляновия вал няма нищо общо с този на разпределителния

Да, възможно е да е от датчиците, но при мен се проявяваше само при палене. Друг проблем, който може да е предизвикал гасненето е недостатъчно налягане в common rail системата. При мен прочетоха тази грешка, оказа се, че се предизвиква от ниските температури и ако в горивото няма добавка , явно замръзва някъде на "тънко място" и за това замръзва, макар че си карал колата 3-4 километра без проблем. При мен се получи така , каране 3-4 километра и после загасва в движение. След като купих добавка за горивото не съм имал този проблем и при още по-ниски темтератури. Пробвай дано се получи.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...