Jump to content
Кирето

Контакта за печката

Recommended Posts

От понеделник съм на нова квартира :cool: и половината контакти не работят.....:angry: Установявам следното:rolleyes: там където е фазата (като допра фазомера и ми светва) жицата е вързана и за засемителната клема а нулата си е вързана само за другото болче.Така ли трябва да е вързан контакта? Принципно тоя контакт не работи :(какво да правя/:huh: поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фазата трябва да е само към едната клема, нулата може с мостче да е вързана и към клемите за заземяване. Както си в момента имаш фаза към корпуса на уреда, което е слабо казано опасно!

Редактирано от DundyTheCroc
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това че лампичлата на фазомера свети неозначава че това е фаза на 100%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е трудно да се отгатне ситуацията така .... може би не е зле някоя снимка да покажеш..иначе и аз подкрепям мнението на колегата DundyTheCroc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам ама гасете бушонит е като барате жиците и ги гледайте по няколко пъти че да няма бели ,като гледам как са вързани контактите...............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите по - горе са прави!Оправих си контактите. Нямаше кой да ми помогне и все пак ако имате проблем със силнотокова инсталация стига да има по компетентни не се колебайте а се обърнете към тях.И без фазомер и свален бушон не работете.Благодаря за инфото колеги:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...