Jump to content
batko777

Колата много кляка при 3++ хора

Recommended Posts

Проблема ми е ,че колата много кляка като се качим 3-4 човека,да не говорим за багаж.Мислех си да сложа пружини и амортисьори от Вти защото чух че по твърди от заводските ми (има ли смисъл).Не искам да слагам спортни за да не друса като каруца пък и да не стане много ниска.Моля за съвет :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти хем искаш да не кляка, хем да не друса :) то такъв вариант почти няма ..За да не кляка ти трябват по твърди пружини, но пък тогава започва да друса .. :) Направи и леко повдигане отзад със стоковите пружини и и смени шоковите тампони с по дълги и мисля, че ще решиш проблема с клякането ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а изпуснали амортисьори?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьорите нямат нищо общо с височината.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си гумени тампони между навивките на пружината, които да не позволяват да се свиват при натоварване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що пък амортисьорите да нямат нищо общо като са убити от лашкане при най-малкото усилие клякат..също така пружините омекват ..принципно при товарени коли съм го забелязал това :) и все пак ако сте 3-4ма по 100 и кусур килограма нормално да клекне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото не си наясно какво прави пружината и какво прави амортисьора,свали си пружините, остави колата само на амортисьори и пак ще си говорим.

Редактирано от Player101
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си гумени тампони между навивките на пружината, които да не позволяват да се свиват при натоварване.

Ето го твоето решение, отвиваш в ем комплекти или другадеи и си пазаруваш тампони за пружините около 4лв на бр по 3 на пружина е ти ги 24лв :) Слагаш и забравяш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след монтаж на тези тампони ще се промени ли возията (мекотата) на колата. Имам предвит да не тръгне да вози като голф :D, че аз съм си много доволен от возията на сивика,моята е хеч ама както казва колегата, 2ма, 3ма с багаж и съм готов да излитам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези тампони са наи голямата глупост,която моjе да роди булг.мозак.за кратко време,след слагането на тез тампони пруjините се изкривяват.има си фтулки,които се монтират след 4а6ката на амортесиора и така се повдига леко,3-4 см.колкото е необходимо.заварени 6арнири и тем подобни.....много сме изобретателни.винаги ре6ението не е окон4ателно и вoди дo последствия

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...