Jump to content
United

Проблем със запотяването на стъклата при Акорд 2000г.

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Хонда Акорд (2000г.) и съм възхитен от автомобила. Преди това карах италианска бангия и сами можете да си представите как се чувствам в момента с акорда:) Разликата е от земята до луната:)За съжаление имам един неприятен проблем, който не знам как да реша. Когато вали дъжд прозорците се запотяват и то много. Единственият начин да се вижда нещо в колата е когато се пусне климатика. Няма значение колко човека се возят 1 или 5, стига да е влажно или да вали дъжд нищо не се вижда. Смених филтъра на купето, но проблема си остава.Няма листа или нещо подобно , изчистени са. Уплътненията изглеждат здрави. Притеснявам ме да не е имало удар преди да я купя и от там да е проблема (изкривени или пробити водостоци и тн). Ще бъда благодарен ако споделите мнение или съвет, че постоянно се моля да не завали:) Ако мислите че има и подходящ сервиз, също ще съм благодарен за инфо.Благодаря ви и извинявайте ако някой е писал по темата преди мен! Просто не я намерих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, ще ги прегледам, дано да помогне някоя от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм нямал проблеми засега с Хондата.Сменям си филтъра на купето периодично и само на външен въздух при дъжд.Но предиииии.... с Пунтото...не ми се говори.То не бе запотявяне,а направо реки.Мазал съм със сапунче за стъкла на противогазПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужно е и добро парно за сухи стъкла.

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде е проблема, но от това което прочетох по форума това си е нещо нормално за хонда, което ме изуми. Спасението било да се измият стъклата отвътре със спирт или течност против запотяване, даже видях и обезвлажнител че се предлага (да се постави в купето), но според мен няма да има голям ефект. Решението е климатика да работи. Ще се допитам и до някой сервиз, евентуално за решение. Не знам, но някакси не върви акорда да е перфектен във всяко едно нещо и когато завали всичко да се промени. Филтърът на купето е сменен преди 500 км, смея да твърдя с хубав, няма листа по въздухопроводите. Има всички условия да не се запотяват.Надявам се да реша проблема до зимата, че тогава направо не ми се мисли (купих колата преди 6 месеца и не знам, как ще бъде когато завали сняг).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не каза как ти е парното,виж и дали ти отваря и затваря клапата за свеж въздух,гумените клапи на отдушника в багажника да не са залепнали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@United аз имам същия Акорд, и аз от приблизително 6 месеца и имах абсолютно същия проблем, дори по-изявен - климатика едва се усещаше че работи, а като се пусне духалката звучеше все едно има откачен въздуховод в таблото. Оказа се че филтъра беше толкова запушен, че не минаваше въздух през него. При мен смяната на филтъра реши всичко и сега стъклата не се запотяват, като за целта не ми е нужно да държа климатика или парното включени за да ги обдухват ;)Виждам, че вече си го сменял филтъра ... и сега видях и другите теми и очудващо за мен виждам, че всички са оплакват от подобен проблем, но при мен крайния резултат е чисти стъкла без нужда от обдухване, обезважнители и подобни работи, и едва ли моята кола е някой случайно произведен уникат при който го няма проблема ;)Така че Акорда си е перфектен в всяко отношение ... и като завали дъжд пак си е перфектен, стига да успееш да му откриеш болката на твоя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ kvd74-парното ми се струва ок. Нямам забележки. Ще проверя и за клапите. Къде точно се намират тези гумени клапи на отдушника в багажника?

 

@Asti-100% няма да е голяма разликата между 2-те коли (btw моята е англичанка?). Предполагам че ще се намери решение, но е факт че от 10 хонди 8 имат проблеми с изпотени стъкла:) според колеги от форума. Ще се опитам да видя тези гумени клапи.

А за акорда, освен този проблем другото си е супер. Спор няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите гумени клапи днес ги намерих....след като си махнах задната броня за боядисванеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...