Jump to content
626

Проблем с уреда показващ нивото на бензина

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следния проблем. Колата е Сивик 5 ген. D13b2 95г., когато е взех преди 2-3 месеца че и още от преди уреда на таблото показващ нивото на бензина ми стои все до горе (пълен резервоар), а всъщност в колата има 10/20 лева заредено гориво. Понякога през седмица две уреда се оправя за 10/20 секунди и ми показва всъщност колко имам в резервоара и после пак скача догоре. Вчера свалих таблото и забелязах няколко разхлабени намотки на самия уред, иначе всичко си беше запоено нямаше скъсани връзки. Зглобих всичко по обратния ред дадох на контакт и стрелката падна малко над чевеното и си казах - "УУУрааа оправи се" днес запалих и стрелката пак скочи догоре. Според вас този проблем в таблото ли е? или трябва да търся проблема назад към резервоара? Аз самия се надявам проблема да идва от таблото и ако наистина е така с радост ще си взема едно ново, но първо реших да се допитам до вас. Благодаря на отзовалите се!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че проблема е в електронната част на уреда на таблото ти, защото откъм помпата ти имаш само поплавък и кабел, който ти дава сигнала. А що понякога ти изкарва верни стойности, най-вероятно проблема е в таблото. Надявам се да съм помогнал, защото не ми се вярва поплавъка веднъж да работи, веднъж не, а и по пътя на логиката ако спре да дава сигнал стрелката ти ще падне до долу. Другия вариянт е да окъсява някъде, но това е японски автомобил, те рядко имат проблеми с тоците :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора колега, отдавна чакам някой да ми пише :) утре ще ми донесат едно табло за проба и ще видя какво ще стане, тогава пак ще пиша как съм решил проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех едно табло от един пич от Николаевград, сложих го тръгна както трябва, но светеше червено и на места доста слабо и взех от двете табла да правя едно. Разменях уредих майсторих и накрая и бензина и темп. на водата скочиха догоре и викам не ...бах му мамата и днеска ходих до един колега Bat_boiko от Ст. Загора, човека ми искара ново табло пробвахме го, всички уреди си работеха, проверихме и кабелите които отиват към резервоара, всичко беше наред и сега имам 2 излишни табла в гаража, но много се кефя че всичко е наред

 

Поздрави и дано да нямате като моят проблем, че заради един уред на таблото хвърлих пари колкото да заредя един резервоар :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да потърсиш още малко помощ, щях да ти кажа че има едни кондензаторчета, които най-често дават проблемите с уредите :) нищо колега, сега поне си имаш резервни части, като повечето от нас :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...