Jump to content
Dimitrov93

Предна решетка - Бояджийски въпрос

Recommended Posts

Най-накрая се сдобих с желаната решетка, много и се радвам хаха :)) Публикувано изображение , само че искам тази сребриста лайсня да я пръсна черна трябва ли нещо по специално да използвам, обезмаслители, шкурки или просто взимам един черен спрей и я пръскам :) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи решението е следното: взимаш си малко водна шкурка, изтъркваш до бяло естествено с вода, грундираш със спрей и след това боядисваш с черен спрей. резултата е УааааааУ. успех колега

Редактирано от Dragi4
Не цитирайте предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търкането до "бяло" си е тегаво... не е тънък този лъскавия слой. Поне при мен не бешеНо дори само да го матираш, после основа за пластмаса и отгоре спрей - става чудно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако лайсната е метална и е само тя облепи добре навсякаде около нея като начало ако няма да я сваляш като я боядисваш.Ако не го направиш , рискуваш да пръснеш леко някой детайл.Вземи шкурка примерно 700-800 размер.Не е нужно дори да е водна.Мини я 1-2 пъти да се понадере лекичко.Забърсваш със мокър чист парцал и изчакваш да изсъхне.Пръскаш грунд 2 ръце много тънки слоеве като гледаш да няма стечки.После нанасяш боята пак 2 тънки слоя.Накрая взимаш лак и пак като грунда и боята 1-2 ръце.Ако имаш стечки не ги пипай , че става по-зле.Ако кацне някоя мушичка съшо.Не е въобще трудно , така че успех.Ако си решиш да боядисваш решетката и тя е пластмасова си има грунд за пластмаса иначе рискуваш да се нацепи или направо на люспи да изпопада боята.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, аз имах същата решетка, предлагам ти да я свалиш от бронята, измий я, купи си черно фолио, премахни мрежичката да ти остане хромираната част, отрежи по голям правоъгълник фолио - премахни родложката му и го залепи цялото върху лицевата част на решетката, оформи и залепи до колкото можеш, направи прорез в средата вземи пистолет за горещ въздух или сешоар нагрей крайщата и ги разпани и огъни отвсъкъде. не си шкури хрома това не подлежи на боя освен грунд трябва и друга химия - това са излишни пари. Аз моята доста си играх да я грундирам да я шкуря да я боядисам и т.н. и веднъж залепих тиксо и като го отлепих падна боята. съвета ми е фолиото, ако ти неуспееш да го направиш нека ти го направи някой с чалъм. не се ядосвай ако неможеш от първия път.предимството е че можеш да смениш фолиото когато решиш и няма да имаш драскотини и ще ти е хромирана пак - дори така ще я предпазиш от камъчета. фолиото ще ти излезе дори под левче ;) късмет в начинанието ако решиш този начин. Поздрави: Илко

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето резултата след 2 часа работа пред блока :)) Като за първи път съм доволеен хаха Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кажеш и от каде може да се намери такава решетка ще е супер... Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...