Jump to content
kacarov

Новак със Stream

Recommended Posts

Живо здравоПубликувано изображение

 

от два - три месеца търкалям вана и ми е много кеф! Принципно съм фен на всьо що е японско (имам и мазда 323, преди нея галанти 2бр., сивик, суифт, нисан...) абе въобще джапонейци :))))

Със Стрийма стана като на късмет (любов от пръв поглед), идеята беше за по-голяма и по-нова кола (заглеждах мазда 6) и като на филм видях Хондата и се взехме :) Относно впечатленията ми: страшно комфортна и удобна, не се чуства като камион, има място за всичко (ама наистина всичко), кара се лесно и е стегната, стабилна в завои и не уморява на дълъг път. Относно мотора 1.7 витек 125 к.с. мислех, че ще е слабичък за 1.4т купе (сравнявам и с маздата 1т 90к.с.), но оставам с добро впечатление - вярно иска обороти, но все пак понавървява достатъчно. В началото четох тук, че държи високи обороти (на 5та предавка 120-130км/ч - 4500-5000об/мин) и ми беше странно, но има защо - натискаш газта и не се замисля :) отделно ме притесняваше, че ще гори при това положение доста, но и от разхода оставам доволен ( пълня резервоар - на климатик, магистрала (130-140км/ч), градско, дефиле (едни планински баири и завои), общо 160км, пълня отново - 12литра. Колата потропва отпред и ме съмняваше, че ще се бръкна доста - по окачването няма много общо със Сивик 7ген. само шасито е горе долу същото, но по-дълго. Закарах я на моя доктор и му казвам: гледай, все едно ще я купуваш. На другия ден тръпна в очакване да се обади да каже тежката ситуация - предни биалетки и шарнир :) колата е бетон (изпадам в нема такова щастие), но за шарнира се оказа, че е на едно със шенкела и в Хонда цената е бомбастик. За тва си тачим моя доктор - има вариант да ми го рециклира - 60лв с гаранция :)... ще пиша още впечатления, а и ще налазя софийските срещи ( да се фукам :)), като ми се отвори възможност.

My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и само безаварйни !Колата наистина е уникална и много функционална - примерно и задните седелаки се настройват като предните във всички посоки, багажника е огромен и се кара наистина лесно, не е като микробус :DКато търсих не съм откривал задни биалетки и тампони за щангата - инъче някои неща стават и от CRV - 2.Получава се леко хлопане от тампоните на предна и задна стабилизираща но ако не са износени много - леко се скъсяват и хлопането спира !Частите търсиш от тука - http://forums.hondab...entry1057301794Документациа има тука за твоята красавица http://forums.hondab...entry1057245271Рабиращи в София са сервиз Омбре и Юби-Ко . От другите на далеко.....И да ги посещаваш по рядко :D

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех че предницата ми е разбита а се оказаха водачите на спирачният апарат, провери първо тях да не хлопат и тогава при майстора.Безаварийни километри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... а се оказаха водачите на спирачният апарат, провери първо тях да не хлопат и тогава при майстора.......

Нещо не схванах, от какво се разтропват водачите и как ги оправи ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко помощ от форума, тъй като не откривам много теми за Стрийма, може ли да ми кажете каква е точно крушката на фара на модел от 2001, онзи ден установих, че не работи нито на къси, нито на дълги. Ако може и да ме ориентирате от къде да поръчам, блгаодаря на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е изавди ли крушката да я видиш или не ? Би трябвало да е Н4 каква да е ? От всяка бензиностанция взимаш и сменяш !Не са ми горели до сега . Да не би нещо бушонче или маса да ти куца ? Имаш ли 12 волта на буксата на фара - измери го с мултицет .Тука има електронна книга виж на 27 и 28 страница ! Провери си бушоните !http://forums.hondab...entry1057245271

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Доста прилича на тази изнамерих я в чичко гуугле току-що!

А бе виж са хубаво си мислиш, че е H4, ама свети доста синьо или бяло де да знам все си мисля че е ксенон. Значи днеска се опитах да я сваля крушката ама не ми стигна инструмент, за да я извадя. Така де на фасонгата, където влиза крушката има 3-4 болта с "еврейска звезда", доста малка, кяото така и не намерих, та неможах да я изкарам крушката. На единия болт има лепенка отгоре на която на английски любезно съобщават, че ако се скъса тази лепенка гаранцията отпада, та все си мисля че си е ксенон. Освен да са някакви бели или сини светлини на ОСРАМ Н4 крушка нещо!?!?!

Пълен шах с тая Хонда, ама и с Мицубишито преди нея изпадах в доста комични ситуации, така че съм зареден с търпение и очакване на неочакваното.

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа - това прилича да е ксенон не е Н4 ,според цокъла де . Това в упътването видя ли го на 27-28 страница. Май не си го разгледал ?

Там ти дават ако е Н4 -55/60 W и 35 w за газоразрядните ! Но ще е странно и къси и дълги да са ксенон Публикувано изображение

Другия ти фар как свети - къси и дълги само от едната крушка ли са ?

Остава да търсиш при тези които продават ксенонови крушки - но би трябвало на крушката някъде да ти пише точно модела или цокъла .

http://japancars.ru/cat/honda/

Също си вкарай ВИН -а на този сайт и отиди на ELECTRICAL EQUIPMENTS,EXHAUST,HEATER и след това на B-8 - HEADLIGHT (-'03) и би трябвало за твоята кола по ВИН да ти излезе и ламбата .;)

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е днеска разбрах най-накрая истината, просто си мислех че е с ксенон по default, всъщност момчето преди мен дето ми я продаде, явно е забравил да ми каже, че и е инсталирал ксенон. Така де китайско ксенонче, намерих си вече и светя! Благодаря за съветите, поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е днеска разбрах най-накрая истината, просто си мислех че е с ксенон по default, всъщност момчето преди мен дето ми я продаде, явно е забравил да ми каже, че и е инсталирал ксенон. Така де китайско ксенонче, намерих си вече и светя! Благодаря за съветите, поздрави!

Е важното е да не налееш нафта вместо бензин.....:blink: гледай убууу... Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дето турат, они да гледат, дет се вика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...