Jump to content
alibaba

Хонда сивик не пали

Recommended Posts

Здравейте. Имам сивик 1.4 90 коня 2000 година. Карах си всичко нормално гася я и след няколко часа решавам да запаля и не иска. Отворих капака, като завъртя ключа да паля и се чува чаткане около стартера но стартера не завърта. Само чаткане се чува и до там. Проверих всички бушоно и тези под капака здрави са.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Акумулатор - паднал от забравени фарове или му е дошло времето - пробвай с допълнителен и кабели - най-вероятно.2. Хлабава клема на акумулатора или маса - втори по вероятност.3. Бендикс / шалтер/ на стартера - последен за проверка заедно с четки стартер - демонтира се стартера .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май не е от акумулатора понеже прозорците се свалят без проблем, фаровете светят. Радиото свири..... според мен е бендикса, просто не бях сигурен. Поради липса на време ще я закарам на сервиз. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като завартиш и започне да чатка угасват ли уредите, фаровете, спрират ли ел стъклата?т.е. завърташ ключа да запалиш и държиш, тогава теставай фарове и стъкла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитва ли се леко да завърти? аз си смених четките на стартера, които 2 от тях бяха заминали и сега си пали от раз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заведох я на сервиз. Имам 3 ключа за хондата и се оказа че с единия може да се запали колата. Махнаха ми алармата и ми взеха 30 лева ( така взех колата с аларма, която беше исключена и нямаше ключ за нея).Но отново пали само със същия ключ с които палише преди да бъде махната алармата. Казаха ми че трябва да бъде махнат и Имобилайзера,но ми казаха че, ще струва 250 лева.Аз отказа и си тръгах, като сега мога да използвам само единия ключ.Въпроса ми е дали ако си купя OBD II кабел и съответния софтуер към него, ще мога да махна Имобилайзера.В смисъл дали само това ми е нужно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, принципно би трябвало колата да пали с 2 от ключовете а третия е сервизен. Тоест оставяш го на майсторите ако се наложи да си отворят врата, багажник и тн. но не искаш да стартират двигателя. В ключа имаш чип които деактивира имобилаизера. Може да провениш дали въпросния чип е наличен и в другия ключ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Али, нещо се плетеш с проблемите! ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако желаеш да махнеш имобилайзера чети това: http://www.ozhonda.com/forum/showthread.php?48704-DIY-OBDIIa-DC2R-Immobliser-RemovalНо това си е един тип защита прецени си :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега си палеше със всички ключове. Изведнъж само с 1. Дали ако си направя добликат на работещия заедно с чипа (казаха ми 65 лева ще струва) ще може да се пали с него ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато дадеш на контакт с някой от ключовете с който не иска да запали, започва ли да ти мига зелена лампа с ключ на нея на таблото?

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да проверя, понеже тази крушка я извадих и я сложих за бензина :) (понеже никъде нямаше точно такива) . Но тия дни ще сложа и там крушка. А тая лампа там какво показва ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато разпознае правилен ключ лампата изгасва, ако ключа е грешен (чипа в ключа) започва да мига и колата не пали.Мига ли имаш проблем с имобилайзера :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...