Jump to content
AeronTM

Помощ за диодна лента.

Recommended Posts

Здравейте.Искам да попитам някой опитвал ли е да си сложи диодна лента над педалите и жапката, но да е свързано към лампата в колата. Имам предвит тая лента да светва като се отвори вратата. Ако някой се е мъчил и е успял, ще съм му много благодарен ако сподели малко инофрмация къде точно я свързва тая диодна лента. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бързо и лесно-  намираш кабелите които идват от копчето на вратата по кабела тече маса ("-") вързваш се към някой постоянен "+" другия кабел към лявата и дясната врата и това е :) лентата е с двойно залепящо ама си подсигури за всеки случей :) късмет не е нещо сложно тези кабели от вратите минават до праговете от вътрешната страна ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Но реших, че е голяма играчка и свързах лентата към габаритите/фаровете, че става по-лесно. Ето снимка какво стана . На снимката излезе по-тъмно на цвят отколкото е в действителност. Малко и километража го разкрасих :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз разбрах че искаш да ти светва в краката като си отвориш вратата( лява или дясна) иначе да за габарита най-лесно :) аз много се гъзурих да измисля моите как да светят и да им намеря място че съм с пури ама не диодни ми с газ и са вързани с копченце че ми светеха и навън от него :) вземи си сложи пак от тоя цвят и в парното и на копчетата за мъгла и реотан може да заприлича на фабричното вти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към габаритите е най-лесно, обаче съм сигурен, че при пурвия дълъг път нощем ще им се издразниш как ти светят постоянно. Аз мойте ги бях свързал към плафона, кабелите минаваха зад таблото после зад лайсната която е между предния прозорец и вратаъа и така до тавана и плафона, така светят само при отворена врата/включен плафон/ и не дразнят по време на шофиране. В жабката също нямах крушка и от там си прекарах лента и в нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да първо мислех да го свържа към лампата в колата, но после реших, че мога да го свържа към копчето за мъгла ( в ляво от волана) и така и направих. Мисля, че няма да ме дразни докато карам нощем, защото светлината не е много силна (явно диодната лента е такава). Тъй като ми останаха към още 3 метра лента реших да сложа и отзад на колоните ( на пластмасата отвътре), но тях ги направих да работят само като пуснеш СД-то . Ето и снимка какво се получи. На снимките излиза много по-различно от както е на живо.

Публикувано изображение

Редактирано от βείεβ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина ли ви харесва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина ли ви харесва?

всеки има различен вкус за нещата. На мен ми харесва и затова го направих. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам как точно сте вързали диодната лента към габаритите,че несъм компетентен по тоците на колите.(не се смейте много).ако може да ми обесните точно къде се връзва.мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ТЕНКО е обяснил много подробно и ясно. Просто прочети вторият пост. Успех бързо и лесно-  намираш кабелите които идват от копчето на вратата по кабела тече маса ("-") вързваш се към някой постоянен "+" другия кабел към лявата и дясната врата и това е :)style="border: 0px; vertical-align: middle; font-family: 'Trebuchet MS', candara, arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px;"> лентата е с двойно залепящо ама си подсигури за всеки случей :)style="border: 0px; vertical-align: middle; font-family: 'Trebuchet MS', candara, arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px;"> късмет не е нещо сложно тези кабели от вратите минават до праговете от вътрешната страна ;)style="border: 0px; vertical-align: middle; font-family: 'Trebuchet MS', candara, arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px;"> 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го преместих от Габаритите на Отделно място. Сега се включва посредством Копче. Което съм монтирал отстрани до копчето за шибидаха и от него само вечерно време си пускам тази лента. Ето снимка , на която се се вижда къде съм сложил такава лента и всичкото се светва от копчето.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май не съм конкретен.искам диодната лента да я свържа към габаритите(ще станели ми е въпроса)и ако стане как точно да я свържа.за кабелите говоря и даа ли нещо друго ще ми е необходими,като рели например или напражо се връзва,МЕРСИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я бях свързал към кабелите на бутона за светлините за мъгла (вляво от волана) мисля че бяха червен и черен ( демек + и -) свързах към тях лентата и като включех габарити или фарове и светваше. Друго несам слагал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ги връжа към габаритите,посредством кабелите които са на габаритите преди крушката.Ще стане ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на теория според мен трябва да стане. Но аз не съм специалист по тези неща и не мога да ти кажа със сигурност какво ще стане ако ги вържеш там. Мисля, че трябва да стане и така .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, що да не става. Ама като опре до прекарването на кабела от коша в купето ще си биеш лавата в калника и ще се чудиш, защо не си го направил по по-лесните начини :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш никакъв проблем да ги вържеш за кабелите на габарита. Щом включиш габарит ....диода светва. а за прекарването на двете тънки кабелчета се понаведи малко така над педалите ще намериш място. Има гумени маншончета та от там ще прекараш кабелите. Може и да намериш и по лесен вариант като вземеш постоянен + ( да кажем от касетофона или часовника) . Вариантите не са малко зависи как искаш да светват. Моите светват щом запаля колата и имам отделно копче съм си извел да ги гася заради ченгетата , че ми се заядоха веднаж заради светлините под колата. Надявам се да съм помогнал . Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да си свържа лентите така, че като се отвори вратата или като се пусне плафона да светят. Има ли по-лесен вариант от това да пускам кабели чак от плафона? Че ми изглежда натоварващо да свалям всички тея кори покрай вратата за 2 жички....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D има и копчета на вратите :) проследи им кабелите от таблото и така прецени :) ако не си в час не се занимавай :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от къде да взема постоянна фаза? От запалката или от някъде другаде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барнах си фаза директно от акумулатора. Явно никой не бе така добър да ми подскаже друг вариант :) Все пак благодаря на ТЕНКО, но не стана това, което исках. Исках когато светна плафона да свети и диодната лента ама... Здраве да е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз не разбирам ама, ако дръпнете кабел от плафона няма ли да е най лесно? Ще се пуска при отворена врата и гаси. Това са светлини в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...