Jump to content
iordanov

спирачки - странен проблем .

Recommended Posts

Здравейте !Имам следният проблем с моят автомобил - Хонда сивик с двигател , D15B2 без АВS с предни дискови спирачки и задни барабани.Когато автомобила е стоял известно време в покой , повече от три четири часа и по-време на движение натисна педала на спирачките ,първите няколко натискания /около 4-5бр./ задействат първо задните колела който веднага блокират /веднъж вече се завъртях при натискането в един завой/ Направи ми впечатление че като се натисне няколко пъти педала започват да действат първо спирачките на предните колела . Това е независимо от положението на автомобила/ натоварен ,по нагорнище или спускане / Уточнявам че съм обезвъздушил спирачната система ,предните накладки с дисковете са нови както и задните накладки . Педала не потъва и е твърд .Очаквам да получа съвети за да отстраня проблема . Предварително Ви ,благодаря на всички !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не си обезвъздушил както трябва, или е дошло време разделно със спирачната помпа .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не си обезвъздушил както трябва, или е дошло време разделно със спирачната помпа .. :)

Защо ? След като напомпа спирачките започват да работят както трябва .Спирачната помпа подава едно налягане .Аз не исках да бързам с моите предположения за да не Ви подвеждам с мнението си .Но си мислех дали не е от клапана - който разпределя налягането по колелата / но немога да намеря разрез на него за да видя начина му на действие / . Или от задните спирачни цилиндри които да имат някаква защита за налягане която да отказва да сработва / такива цилиндърчмета има по френските автомобили/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...