Jump to content
PESHO OT MARS

Въпроси относно Сивик 4-та генерация

Recommended Posts

Пояснявам заглавието. Аз имам Сивик 6-ген и там що годе ми е ясно как седи въпроса с частите по окачване мотор и екстериорни елементи. Има и достатъчно коли на части и по моргите. Но как седи въпроса с 4-та генерация? <BR>Намират ли се части по окачването и двигателя на разумни цени? Разумни разбирам не по-високи от тези за 5-та и 6-та генерация (мотора на харесания от мен екземпляр е D15A2 той се слага много в 5-та но има ли разлики в мотора с тези в 4-та)<BR>Как седи въпроса с екстериорни елементи ако някой реши да поспре в мен? Стопове фарове и т.н. има ли от тези модели по моргите. <BR><BR>Или почва този модел постепенно да ходи към екзотиките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако седнеш да мислиш за това кой ще спре в теб по-добре си купи снегорин.Макар и стари на тези хонди няма какво толкова да им се счупи,здрави са колкото жабетата.Всичко се намира- ново с поръчка или втора ръка,по моргите или тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш в предвид Д15Б2 мотор! Имат разлика в инсталациите и по точно 4г. е ОБДО а 5Г ОБД1.Моторите са еднакви.Няма проблем с намирането на части,цените са като на 5 и 6г.Стопове,мигачикалници,капаци се намират,няма проблем,има ги по моргите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш в предвид Д15Б2 мотор

Тъкмо мислех да се коригирам за мотора. Да за D15B2 става въпрос. Това с OBD-то доколко ме касае? предполагам само ако нещо изтропа фундаментално и трябва да се подменят инсталации или мотори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторите при двете генерации са еднакви,с тях няма ядове.Разликата е в делката и Екутата,имат разлики в букситеи някои други,но се преправят.Абе човек,не бъди толкова черноглед,4г.е хонда като всяка друга.Кара се и се поддържапо същия начин като другите генерации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е за мен, за баща ми е. Аз си имам 6-чка, и питам защото той няма претенции за нова кола и дрън дрън. Дори климатик не му трябва защото е скаран с ползването на тази екстра. Трябва му здрава кола с евтина поддръжка що годе компакна и да не я заглеждат защото пари за каско не ми се дават. Се си мисля че 4-ката отговаря на тези изисквания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от години имах мерак за 4 ген сивик и скоро го задоволих-купих си якакто всяка 20 год кола има нужда от пристягане на това,онова и,,,,,,,,,,се почна ходене по мъките-смея да твърдя че вече са екзотики,за разлика от рексовете|за тях има всичко| за 4 ген няма почти никакви частиколегите които са писали гледам не карат 4 ген,мои съвет е вземи на баща ти 5 ген хем е евтина хем има всичко за неяпиша като човек които в момента стяга 4 ген

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да гледам колата и честно да си кажа ми хареса.Липсваше ми единствено и само сервото на волана.Мотора работи много плавно форсира се до 7000 об/мин на 2-ра предавка без прекъсвания и пропадания.Стегнато окачване няма да лопа и тропа. Ламарините са здрави (макар да се виждат следи от подмяна на праговете) единствено на тънката част на края на ламарината на веждите има следи на тръгнала корозия.На баща ми сигурно ще му хареса (и неговата Корола беше в подобно състояние като я взехме).Чакам следващата седмица една Корса 98-мо лето да ми покажат и ще мисля коя от двете да взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от години имах мерак за 4 ген сивик и скоро го задоволих-купих си якакто всяка 20 год кола има нужда от пристягане на това,онова и,,,,,,,,,,се почна ходене по мъките-смея да твърдя че вече са екзотики,за разлика от рексовете|за тях има всичко| за 4 ген няма почти никакви частиколегите които са писали гледам не карат 4 ген,мои съвет е вземи на баща ти 5 ген хем е евтина хем има всичко за неяпиша като човек които в момента стяга 4 ген

Колега аз карам 4 ген. от 2008г. ,части се намират лесно и нови и втора употреба(ако е нещо сложно).Поддръжката смея да твърдя че е като другите автомобили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...