Jump to content
Brazer

Виене при Акорд 2000г.

Recommended Posts

Здравейте,колеги!От няколко дни дочувам странно виене,идващо отпред. Виенето започва да се чува отчетливо от 40км/ч нагоре , без значение на скорост,на неутрална или на загасен двигател.Първоначално си помислих,че се касае за лагер на главината на някое от предните колела,но след като вдигнах колата на крик и завъртях колелата не се чуваше виене.Следващата мисъл беше,че е възможно да е от СК, но маслото е ОК, сменяно е преди 2 месеца с масло от Бултрако. Не знам,възможно ли е да е от СК,независимо,че на спрял или изключен от скорост двигател при движение отново се чува виенето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите какви са, с каква шарка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!От няколко дни дочувам странно виене,идващо отпред. Виенето започва да се чува отчетливо от 40км/ч нагоре , без значение на скорост,на неутрална или на загасен двигател.Първоначално си помислих,че се касае за лагер на главината на някое от предните колела,но след като вдигнах колата на крик и завъртях колелата не се чуваше виене.Следващата мисъл беше,че е възможно да е от СК, но маслото е ОК, сменяно е преди 2 месеца с масло от Бултрако. Не знам,възможно ли е да е от СК,независимо,че на спрял или изключен от скорост двигател при движение отново се чува виенето?

Провери пистовия ремък и ролките, или нещо да не се е заплело по джантите или някой спирачен апарат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са купени миналата година - Ласса Импетус , напълно възможно е да е от тях - с времето се вдървяват.Ще огледам колата изключително внимателно за заплетени предмети или проблем със спирачните апарати.Друго обаче ми идва на ум - възможно е да се е откачила някоя пластмаса и да създава тя проблемите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като завъртиш на ръка гумата е нормално да не се чува виенето, 100 % съм убеден че е лагер.Отиди на сервиз да ти кажат точно кой е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така резултата е ясен и то е преден ляв лагер на главина. Вдигнахме колата на крик,първа - газ и колелото вие здравата.Благодаря Ви колеги за съветите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели после от къде си взел лагер и за колко пари .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А*то+ за 70 лв . Марката я забравих, тъй като нямаше наличен ( от Кърджали съм ) и ще го доставят към края на седмицата, а майстора ми ще е свободен в началото на другата, така че живот и здраве ще споделя резултата.А иначе SKF имаше, но цената ме спря - 160 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...