Jump to content
Guest Demon

Полиране на фарове, как и с какво?

Recommended Posts

Guest Demon

Здравейте,бях срещал преди мноооого време една тема за англичанките и 6-тата генерация сивик. Ставаше въпрос за някакви пасти и техники за полиране на матирани стъкла на фаровете. Един приятел има сега този проблем и не можах да намеря темата. Някой собсвеник на въпросните модели може ли да ми помогне с информация?Благодаря предварително :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kyryl

Във въпросната тема пишеше, че се използват памучен парцал, вълнен парцал , паста за зъби и много търпение :fun: .1 Яко търкане с пастата и вълнения парцал 2 Почистване с памучният пс Колегата , който ми беше отговорил на същия въпрос преди време каза че му е необходима и БИРА за да може аз докато търкам той да гледа и да кърка :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Аз опитах с търкане с вълнения парцал и паста за зъби, но или търпението не ми стигна, или не се получи защото фаровете са все едно омазани с нещо. В "Автотруд" преди време имаше една статия за полирането на фаровете, но ония използваха само (и то няколко) професионални пасти.Имаше и наскоро обява на човек, който полира фарове, някъде из форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Хи-хи, полисмена ме изпревари :drunk: Поне да кажа че услугата е тествана и си заслужава :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Демоне виж ТУК ;)

Ехееееееее....много благодаря!Ще зарадвам мераклията, а от него имате също едно голямо Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ASRACING

За полиране на фарове и стопове се използва паста за полиране на бои и лакове , такава може да си купите от всеки магазин за авто бои (3M,Car System и мн. други) цената е около 4 лв. за 100 грама, а с това количество може да полирате доста фарове. Да отбележа,че има различни едрини на тези пасти и ако искате добър резултат е желателно да се полира с всичките.С тези пасти може да се полира както машинно така и ръчно.Успехпп. Ако имате търпение ефекта е много добър. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Те и мойте имат съвсем малка нужда май.А всъщност матира - външното или вътрешното стъкло?И то отвън или отвътре?А разглобяването сложно ли е и няма ли да се повредят разни уплътнения?Иначе за пастата си е вярно - дори и лаик като мен постигна добър резултат при премахване на драскотини по боята (паста на 3M - продават и по 100 грама пластмасови шишенца).Даже продавача ми каза с коя (по-грубата) не може да се работи на ръка и с коя може.Само дето не са с номера 1 ,2 и т.н., а 74, ... и т.н.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де ако не ви е трудносткажете какви точно пасти сте си взимали и как точно сте полирали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз лично на 6 месеца си ги полирам, първо с най-едрата паста на 3М или с Turtle - червен /консервена кутия/ , със силно натискане, няколко пъти, после със средно едра, също с натискане, два -три пъти, и накрая с полир паста - най ситния вариант, два пъти, колкото да попълни браздите, ако има. Това се прави на ръка с полираща кърпа.Но ефекта няма да е оптимален ако не се отвори фара, и да се изчисти отвътре, да се забършат внимателно рефлекторите, ако не са нацепени! Но отварянето се прави еднократно, като се затваря със силикон и после само външно!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е еднократно. Има възможност да се ползва фабричното уплътнение и да се затвори фара, като се нагрее с пистолет с топъл въздух примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за тема от преди 4 години все се е променило нещо , но технологията е същата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...