Jump to content
stomanata

K-line адаптер за ЦР-В

Recommended Posts

Здравейте,Преди време имаше 1 линк мисля към руски сайтсъс схема на K-line адаптер, който мога да ползвамза ЦР-В 99-та с 3+2 пиновата букса. И евентуално с какъв софт се ползва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да касае високопроходима машина, но темата е повече за диагностика електроника.Не мисля, че това преместване беше удачно, но.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с какъв софт мислиш да я гледаш ? за схема не си ли проверявал в руския саит за ЦРВ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и за софт евентуално питах.Не го знам кой е сайта....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една програма "HDS" мисля ,че с нея трябва да стане , поне доколкото съм чел в комплекта освен тестера и тази програмка дават и разни кабели включително и за 3-пиновия накрайник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз и за софт евентуално питах.Не го знам кой е сайта....

За това ли да ме питаш :unsure:http://forum.crvclub.ru/index.php/board,17.0.html Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HDS май си работи само със специфичен адаптер (не съм мн сигурен де, но така мисля).А за сайта..... имаше преди сайт със схема на кл адаптер с няколко елемента (за ком порт)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HDS май си работи само със специфичен адаптер (не съм мн сигурен де, но така мисля).А за сайта..... имаше преди сайт със схема на кл адаптер с няколко елемента (за ком порт)

Да , така е , трябва да има някакъв преход за данните , но не зная дали няма да има нещо общо с прехода който се използва за комуникация с газовите инжекциони (там са два канала - Rx и Tx , мисля че единият го водеха K line)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият вариант за газовите е с мах232 и 4 кондензатора (това е за ком порт), а другият (аз го продавам, нотук не ми дадоха да си публикувам обявите) е на usb. Иначе Тх е К линия, а Рх е Л линия.Т.е ако използвам К и маса би трябвало да стане? Сигурно ли е, че компа и адаптера ползват еднии същи нива?И ако е така, то с коя програма да гледам какво става из вътре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко дни отлагане днес тествах K-line адаптер и връзка с PC. Надявам се след няколко дни да направя и комуникацията с CR-V. Има ли HDS за PC?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комуникация K-line - PC работи. Четене на данни от ECU и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комуникация K-line - PC работи. Четене на данни от ECU и т.н.

С какъв софт подкара комуникацията ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този адаптерhttp://masterelectronic.ru/userfiles/kline100.jpgсе закачих.Обаче защо не става адаптера за ваг-ком, нали и и при цр-в и при въпросният адаптер все е исо9141 стандарта?Закачих от 3-пиновата букса К-линията на 7-ми пин от ваг-ком адаптера и след това и маса и + на съответните места,но не става комуникацията....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Stomanata,Освен стандарта има и протокол за комуникация. Трябва идвете да са ОК. За проверка от към хардуера - заглушка и COMTEST на B&B. Последното не знам дали още го има. Ползвам го от много години и не знам сега как стоят нещата.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...