Jump to content
alice77

Сивик 2004, 1.6 VTEC

Recommended Posts

Здравейте, колата е седан, скоростния лост е на обичайното място, купувана в БГ от вносителя. След дълго умуване реших че това е колата която искам, но решението е малко емоционално. Харесва ми като дизайн, технически съм напълно неподготвена с информаци за този модел и тази година.Моля за отзиви за модела и версията. Има ли някакви минуси или е традиционно безпроблемната Хонда?За информация, бях неотдавна собственик на хонда но градски модел, и 1годишна кола, т.е нямам идея какво да очаквам от Сивик на 8 години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел до колкото знам е японски и са типично здрави. Двагателя е пъргав и икономичен. Но при кола на 8 години, винаги най-голямо значение има как и колко е карана и поддържана. Моя съвет е да вземеш автомобил от частно лице след преглед в сервиз или ако е от автокъща само с видно изрядни сервизни документи, след много обстоен преглед в сервиз и пробно каране. Ако се хвърлиш на най-евтиното, може да ти излезе доста по-скъпо от колкото кола карана от грижовен и обичлив собственик (който няма да си даде колата за малко пари, след като е вложил много в нея, но пък ще я е държал читава).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има ли някакви минуси или е традиционно безпроблемната Хонда?

Tрадиционно безпроблемна с някои минуси :)От година и половина карам вероятно същата (виж аватара вдясно): Плюсове: - много просторна отвътре, мястото пред задните седалки е като на кола от по-горен клас - огромен багажник - добра динамика - сравнително икономична, без да изпада в крайности :) - липсват излишни електронни джаджи които да настройваш и да им обръщаш непрестанно внимание - добър климатик - леко управление заради електрохидравличното усилване на волана (нищо хидравлично няма тука май) - при добър път стои на пътя доста прилично, и на висока скорост, и на завои Минуси: - вози като каруца по столичните павета (зависи и от гледната точка де), за полегнали полицаи да не говорим. Проблемът изчезва при повече хора и багаж - явно е настроена да носи здраво - рейката притропва отрано. Конструктивно е такава май, първи опити в електрическите рейки. При мен ефектът намаля доста, но не изчезна напълно дори и след ремонт с т.нар. "ремонтен комплект". - разни пластмаси вътре отрано притропват, педала на съединителя почва да скърца, жилото на газта почва да задържа, очеваден спад в качеството на използваните материали. Видно е започнала политика по икономии при марката. - завива като КАМАЗ (голям радиус) - при висока скорост на магистрала е шумно заради високите обороти, но това май на никой заклет фен не му пречи :lol: - няма часовник Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите, жалко за наблюдението относно икономиите...

Редактирано от alice77

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел до колкото знам е японски и са типично здрави. Двагателя е пъргав и икономичен. Но при кола на 8 години, винаги най-голямо значение има как и колко е карана и поддържана. Моя съвет е да вземеш автомобил от частно лице след преглед в сервиз или ако е от автокъща само с видно изрядни сервизни документи, след много обстоен преглед в сервиз и пробно каране. Ако се хвърлиш на най-евтиното, може да ти излезе доста по-скъпо от колкото кола карана от грижовен и обичлив собственик (който няма да си даде колата за малко пари, след като е вложил много в нея, но пък ще я е държал читава).

ЯПОНСКИ е точната дума ,другото е без значение!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...