Jump to content
tougherty

Фолио за тониране на стъкла

Recommended Posts

Здравейте, колеги! В големите жеги ми направи впечатление, че климатикът на ЦРВ-то не духа достатъчно силно въпреки, че е зареден догоре и реших да тонирам стъклата. Така хем ще блокираме малко жегата, хем колицата ще придобие по-представителен вид. Въпросът ми към тези от вас, които са слагали фолио е какво фолио да ползвам? Не държа да е страшна далавера, предпочитам да е нещо качествено, дори и да е скъпо. Също така се чудя дали да тонирам всичките стъкла или без предните две. Доколкото си спомням имаше май някаква забрана да се затъмняват предните, но не знам дали това е още актуално, а и дали няма да имам проблеми в чужбина с тъмните стъкла. Според вас колко тъмни да ги направя? Като че ли не ми се иска да са съвсем черни, защото и без това видимостта назад не е страхотна, като затъмня задния ще стане още по-трудно. Ще съм благодарен за всякакви мнения и съвети, както и за координати на читави фирми за тониране, които сте ползвали и бихте препоръчали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
i

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен един познат ще ми ги прави задните следващата седмица. Той си купува фолиото, не мога да ти кажа какво ще е като марка. За З-те стъкла ще ми излезе 150лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги затъмних с фолио, което е в метални цилиндрични кутии с изрисувано американското знаме на него. Доколкото си спомням купих 3 кутии, като от едната ползвахме малко (от нея затъмнихме два странични прозореца на друга кола). Цената беше по 10 лв. на кутия, а за труд човека ми взе 30 лв. и така общо за 60 лв. си затъмних двете задни врати, двата прозореца на багажника и задното стъкло, сложих си и една лента в горния край на предното стъкло като сенник, за да не ми блести слънцето, че моето стъкло не е "оцветено" там. Ползвах най-тъмното фолио. Стана много добре и задните стъкла ми се отварят без проблем. Затъмняването на стъклата на предните врати е забранено, но и даже да не беше забранено пак нямаше да ги затъмня, защото особено вечер нищо не можеш да видиш на огледалата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега, най-качественото фолио е LLumar. Предните стъкла можеш да ги затъмниш с прозрачно фолио с UV филтър напр. (LLumar Air Blue 80 ).

Мойте стъкла съм ги затъмнил 80 % на задните стъкла и 40 % на предните. Разликата през деня е огромна! Климатика много по-бързо охлажда купето, и не се тормози толкова, също така лявата ти ръка не изгаря на ръкав.През нощта няма проблем с видимостта през всички стъкла.Публикувано изображение

Редактирано от EK3_LS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, най-качественото фолио е LLumar. Предните стъкла можеш да ги затъмниш с прозрачно фолио с UV филтър напр. (LLumar Air Blue 80 ).

Мойте стъкла съм ги затъмнил 80 % на задните стъкла и 40 % на предните. Разликата през деня е огромна! Климатика много по-бързо охлажда купето, и не се тормози толкова, също така лявата ти ръка не изгаря на ръкав.През нощта няма проблем с видимостта през всички стъкла.Публикувано изображение

 

много полезно, мерси колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 150 кинта ми излезе за цялата задница на джипката с ЛУМАР. Момчето е в Красна поляна, ако някой има интерес мога да го свържа. Можете да видите на живо колата ако някой го интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...