Jump to content
DIVALDOO

проблем с вървенето

Recommended Posts

Здр колеги преди някаде около 20 тина дена си купих една хондичка сивик 5 ген Д13Б2 като цяло сам мн доволен от покупката и , но колата си върви добре до 3х оборота след тях колата няма тяга .и стигне ли до 100 кил.в час и неизка да набира незнам на какво се далжи ако някои може да ми даде малко информация .и имам още един проблем докато си карам понякога стрелката на обортомера почва да се клати на ляво на дясно .А вчера сутринта запалих колата и обортомера ми почна да се клати и като трагнах си пуснах фаровете и сидито ми почна да се пуска и спира и килметража ми както си работи и стрелката пада до нула километра и пак се вдига наколкотоо сам си незнам накаво се далжи това някои ако може да ми даде малко информация от какво може да баде ще сам му мн благодарен .А и дали е нормално в това топлото време като запаля колата и докато загре подаржа между 2000 до 2500 оборота можеби тия сичките проблеми са сварзани понякакав начин мерси за помоща .Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същият проблем с Рено Меган 1,6 ...след обикаляне на няколко сервиза и диагностики във Велико Търново се оказа намокрени клеми на компютъра, почистих ги със спрей за ръжда и всичко си дойде на мястото :) По принцип когато и на километража стрелката се мести когато трябва и не трябва, може и да е от недобре контактуваща ел. връзка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за савета .ама аз си мисля че тоя модел нямат компьотар Публикувано изображение несам мн запознат де Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има комп и проблема не е като на рено-то!Виж как е ангренажа, центровката на запалването, нещо по карба - там са нещата! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, много добре те е насочил Sebulba, проблема не ти е в компа ;)П.С> Рената не ги гледай, те са с много хронични заболявания...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колеги ще проверя да ли е от това и дано се управи колата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че проблема идва от ангренажа. След като отстраниш проблема, драсни един ред да разбулим мистерията на какво се е дължало това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих при един маистор прегледа колата и каза че проблема не е от ангренажа а наи вероятно е от масления и ваздушния филтар и ги порачахме и като ги сменим дано да се управи .Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хвърлете едно око и на свещите.п.п. Въздушен -ок, ама маслен ЗАЩО? п.п.2 Това е д13ка. От фабрична такава друго, освен да си ходиш до магазина или да се учиш да караш не става... След 80км/ч всичко приключва.

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми моя е грешката не маслен а горивен филтар .Публикувано изображение а и аз немисля да го карам далго тоя мотор изкам само докатого карам да е що годе добре . Мисля да го сменям наи-скоро време ама за момента ще го покарам още месец два докато сабера някои лев за нов двигател Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

имам друго решени на проблема ще си сменям двигателя с д16а8 Публикувано изображение

Редактирано от DIVALDOO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

имам друго решени на проблема ще си сменям двигателя с д16а8 Публикувано изображение

Редактирано от DIVALDOO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах,по добре си смени колата .някои d15ka с климатик ще ти излезне по евтинjaк.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам друго решени на проблема ще си сменям двигателя с д16а8 Публикувано изображение

 

То да беше само двигателя иди-доди...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да стане сичко както сам го предвидил . Прочетох в една тема че може да стане с външна бензинова помпа и мисля така да направя и аз ама незнам от какъв модел да е помпата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВЕЧЕ СЪМ С Д16А8 Публикувано изображение И СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...