Jump to content
yanko_b

от 15 -ки на 16-ки

Recommended Posts

Колеги мисля да минавам от 15 цола на 16,че седят по красиво на колата,въпросът ми е дали ще окаже влияние на разхода и дали ще ми покава точно километража.Говоря за хонда акорд 97г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко караш по джанти ще има разлика в километража със сигурност :D Ето ти един сайт , където може да си ги смяташ тия нещаКалкулатор за диаметър на колелаРазхода и динамиката , както може би се сещаш зависят основно от параметъра 'тегло'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега.Просто в книжката за моята кола и дават 15 цола и се чудех дали ще има разлика най вече в разхода на гориво,понеже сега сам доволен и искам да си остане така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е да не увеличиш диаметъра на гумите. Ползвай калкулатора да подбереш подходящите гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чъдех се да сложа 225/55/15 но ми се струва прекалено и се отказах,все пак старите са 185/65/15,мисля, че най-добрата ширина за гума е 205

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще ти стане малко по-тежък волана на място, и ще се отрази на маневреността но не е болка за умиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чъдех се да сложа 225/55/15 но ми се струва прекалено и се отказах,все пак старите са 185/65/15,мисля, че най-добрата ширина за гума е 205

 

Нали уж 16"?

martins, като увеличи диаметъра на гумата и разхода скочи с 0.5 л. на 100 км., дали ще е голям проблем? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Едва ли ще е проблем по-голям разход с 0,5 л/100 км., но тежък волан на автомобил от този клас си е малко дискомфортно. В крайна сметка каквото го кефи това да слага. Има много теми и статии по въпроса, а именно за положителните и отрицателните ефекти от увеличаване на диаметъра и ширината на гумите спрямо предписаните от производителя. Поздрави!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

16 не мога да намеря и за това се спрях на едни 15 -ки, но вървят с гумите които съм посочил,но щом волана ще стане по тежък няма смисъл ще си сложа 205/55/15 и да ми е мирна главата

Редактирано от yanko_b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане толкова тежък! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, скоро смених и аз цолажа на джипката, като минах от 16-ки 205/65/16 на 17-ки 235/55/17. Разликата в стабилността е огромна, не съм си представял,че мога да тръгвам от място с такова ускорение без грам да ми превъртят гумите, а пък в завой стабилността е като на лека кола. Обаче се появи проблем: при преминаване през по голяма вдлъбната неравност, задните гуми ми опират в кората на калника. Решението е елементарно и струва 9 лева. Слагат се по 3 гумени гребена на пружините на задните амортисьори и работата с търкането заспива. Дано съм ви бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По големите джанти си отварят много повече колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, ще пиша тук.По стандарт Акорда ми трябва да е с гуми 195/60R15. Аз обаче го купих с 205/50R16. Тези са с 4мм по-малък диаметър на колелото, отколко стандартните и колата е малко ниска. Сега като дойде време за зимните гуми, поразгледах как вървят като цени 205/50R16 и опа... много скъпи. Само за сравнение - Michelin Alpin A4 205/55R16 са с около 130лв по-евтини от Michelin Alpin A4 205/50R16.И в момента съм изправен пред голяма дилема - да си взема 205/55R16 или да взема нови джанти 15' и гуми със стандартния размер 195/60R15. Ако си взема 205/55R16, какъв е шанса да опре при дупка или в завой например? В тоя случай диаметърът е със 17мм по-голям от стандарта. Тоя вариант ми се струва по-приемлив, няма да купувам джанти все пак. Но това с диаметъра може да е проблем.И още 1 нещо: когато навиете волана докрай, за да видите дали опират гумите в калника, колко разстояние гледате да има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Писах в друга тема но не получих отговор.За това питам тук.Харесал съм едни джанти My link.Та въпросът ми е следния 7,5 J дали ще ми дойдат много широки,стандартния размер на гумите ми е 185/65/15.Питам защото мисля в неделя да ги взема ако не са твърде широки.Колата е Акорд CC7 95-та,не намирам никъде в нета колко J мога да сложа.Забравих да спомена че новите джанти са 16-ки но то от линка се вижда.Гумите които мисля да слагам са 205/55/16.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли си няма идея колко J може да са джантите на 16 цола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли си няма идея колко J може да са джантите на 16 цола.

Трета зима карам с 205/55/16 и всичко е наред. Джантите са ми оригинални на Хонда, но не помня колко J.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със Сивик 6-та генерация с джанти 16 ет35 7,5 дж с гуми 205/45 и не ми опира никъде :) на мен оригиналния размер ми е 185/60/14 така, че не виждам проблем да ги слагаш :) зависи обаче какво е ЕТ-то на джантата щото може и да опира ако е прекалено изнесена :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...