Jump to content
hondarev_accordov

ТесТ на амортисьори

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам съмнение че са ми отишли амортисьорите и искам да ги тествам.Може ли да ми кажете къде и колко струва?Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма кво да се набутваш ,колега.ако още са на колата-натисни от едната страна примерно капака и забележи как връщат.има ли някво полюшкване и дали не връщат прекалено бързо,ако да значи имаш проблем.така обиколи цялата кола и си ги провери всичките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш отпред някъде на рамата. Не на капака или калника, зада не отпечаташ дланта си в/у тях...Първо приблизително в средата с двете ръце веднъж с цялата тежест и отпускаш. За 1-2 колебания трабва да се успокоят, като следиш дали едновременно ляв и десен го правят. После заклащаш колата от всяка страна и отново за 1-2 колебания трябва да се успокоят.Другият начин за проверка е оглед на повдигач или канал за външни следи за течове.Третия - ако знаеш кога са сменени и пробегът по нашите "чудесни" пътища превишава 100 120К км просто слагаш нови.За всеки случай провери и другите елементи на окачването.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени на Рогошко шосе някаде след прелеза в ляво ,не беше скъпо десетина лева,;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,може ли да се пробват свалени.Нормално ли е на свалено щом ги натисна да издажат леко скърцащ звук и при слизане в най-долна точка да нямат издърпване с ръка?трябва да ги оставя малко и след това си се връщат по малко до горе?а задните се натискат и се връщат с ръка и усилието е по малко ?Нека някои да който е наясно да пише.Става въпрос за сток амортисьор на 6-та хеч ?Имам някъкви съмнение за пълнене на предните да станат твърди,защото пружините към тях са спортни HR червени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...