Jump to content
Rado90

Масло скоростна кутия

Recommended Posts

Интересува ме има ли начин да се провери нивото на маслото в скоростната кутия и откъде се долива? Колата е акорд 1994 2.2 iES coupe. Третата скорост влиза малко по-трудно и се чува в момента на вкарването й леко пристъргване, а от скоро и петата, ако някой има други идеи от какво може да е, освен от масло да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме има ли начин да се провери нивото на маслото в скоростната кутия и откъде се долива? Колата е акорд 1994 2.2 iES coupe. Третата скорост влиза малко по-трудно и се чува в момента на вкарването й леко пристъргване, а от скоро и петата, ако някой има други идеи от какво може да е, освен от масло да сподели.

Здрасти колега, пробвай да разхлабиш пробката за доливане и виж дали ще просълзи, ако не просълзи я развии и се опитай да го напипаш може да е малко под нея малко-малко 1-2мм не е фатално (трябва да си наравно), ако неможеш да го видиш каде е значи трябва да долееш със същото, виж си по каталог какво ти дават. Мой съвет е ако се наложи да доливаш, (мойта кутия събира 1.9л. за 40лв го смених цялото на 2.0 ТДИ 97г.)е да си го смениш , защтото така и така трябва да купиш литър земи си още там колкото ти трябва да си знаеш че си го сменил пък така и така ако опреш до смяна или доливане ще ти трябва сервиз заради "шприца" невярвам да я пълниш със спринцовка ;). Пиши после кво е станало дали са се оправили проблемите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор ще проверя утре и ще пиша какво е станало...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако скоростите хъркат(или са тръгнали синхроните),най-добре със мтф хондово масло за ск.кутии. Слагах какви ли не на старата кутия и с хондовото беше най-добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали въобще ти е останало масло в кутията. Има много случаи на кутии карани без грам масло. Ако не спре хъркането, по-скоро е подбита и муфата. Рядко заминава само синхронизатора. Относно какъв вид масло да сложиш, за твоите цели (предполагам градско каране, без екстремни натоварвания дълго време) Хондовско МТФ ще ти свърши чудесна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мое огромно съжаление проверих маслото, но е точно до нивото на пробката и си е червено и бистро...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако все пак решиш да доливаш не задължително с шприц и сервиз ! На мен ми свършиха работа отрязана бутилка изолирбанд и маркуч !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако все пак решиш да доливаш не задължително с шприц и сервиз ! На мен ми свършиха работа отрязана бутилка изолирбанд и маркуч !

Да попитам колеги кой номер е долната пробка за източване ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...