Jump to content
Maho

Не пали

Recommended Posts

Историята е следната всичко беше нормално докато не я прибрах в гаража и след 1 месец реших да я запаля.Акумулатора си има ток, чека свети, помпата се чува, чека изгасва, релето чатка, ЕКУ-то не свети за някаква грешка, свещите подават искра ( малко слаба ми се видя ), като я помъча и върдя на стартер замирисва яко на бензин, значи и бензин има, малко вероятен ми се вижда и варианта да няма въздух... не знам имате ли някакви идеи от какво може да е и какво да гледам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с друго делко от d15b2.ако запали с него си търсиш комутатор или бобина за твоето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това е ясно, че като го сменя, ако запали и "воала"..., просто нямам от къде да търся друго делко... ;) Какви са симптомите на изгоряла бобина и комутатор ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ти имаш симптомите, но за всеки случай изкарай свещите и ги почести и пробвай дали ще запали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера тогава дали е бобината или комутатора ? Смисъл, ако е бобината не трябва ли да не дава изобщо ток до свещта ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади свещите, намали им разстоянието на 0,2-0,3мм и ако запали значи бобината е пътник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отворих делкото положението беше следното: палеца беше кородирал позачистих го с шкурка зглобявам въртя и пак не пали. Проблем ли е че съм го зачистил с шкурка и дали това е оказало влияние ? Да сменям капачка и палец или да си търся другаде проблемите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем това със шкурката. Направи това което ти писах със свещите. Когато бобината "умира" понякога е изведнъж, а понякога прави междувитково късо и отслабва искрата. Има и един трети вариант да си удавил колата така че първо извади свещите и ги подсуши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених бобината и резултата е същия не пали и не пали :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...