Jump to content
honda_lv

Въпрос за свещи на сивик 5ген

Recommended Posts

Здравейте колеги, на последната месечна говорих с един колега газаджия и той ми каза да си сложа свещи с 0.8 разстояние между електродите, вместо оригиналните 1.1. На оригиналните модела им е NGK BKR6E-11, какъв трябва да е модела на NGK с 0.8, който да е съвместим с моята кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо просто не гапнеш твоите ?Само че питай гугъл как се прави, не се чукат !Иначе 7-мици май-са по-добре за газ.Абе нямаше ли подобна тема скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам пешо, ама нямам подходящия инструмент да ги преправям, иначе ми дадоха цена за оригиналните 4.11 лв. Киха ми колата и искам сега от понеделник да ги оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бара разтоянието на електрода. Смени си просто свещите. После колата омуднева, особенно на бензин...А докато си купиш нови, да не киха колата- взимаш луфтомер и използваш 0,8 или 0,9. Леко натискаш свеща към стената и готово. Ако нямаш луфтомер, просто свий разтоянието една идея. ;) п.п. Кабелите как са? Тя киха или от свещи или от кабели най-често.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тъмно не се виждат външни пробиви по кабелите, трябва да погледна дали всичките дават ток, иначе свещи ще си взема 11 и ще видя да ги свия мъничко. Мерси за съветите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.ngk.de/en/product-finder/produktfinder/PKW/ZK_LPG/Това е един безплатен каталог на НЖК. За свещи за коли с газови уредби. Можеш отгоре в ляво да си сменяваш модел/марка...Не е нужно да окелепазваш нови свеши с промяна на разтоянието. Влизаш в магазина и казваш ето тоя модел. Ама гледай да са японски, не френски. Модела го дава, като чукнеш на черната стрелка с/у кога на мотора. Имаш 2 варианта:Можеш да си поръчаш свещи от общата поръчка на Пепи, но няма да дойдат скоро. За сметка на това са евтини. Не пише да са за газ, но то няма и нищо особенно в тях... По $1.80 с доставка и такси-4лв макс.Втория е да си ги купиш от тук/ок 8лв. бр. /. Ако нямаш от къде, пиши едно лично да ти кажа кой може да ти свърши работа :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам човек с части, но ми даде 4.11 цена за обикновенните, а лпг серията за газ каза, че са доста скъпички...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1:1 са.Аз до сега карах с такива, ама сега си поръчах от общите поръчки едни оригиналдъ/горе долу толкова идват и те/ и ще видя как е. Предполагам няма да има разлика :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах за денсо, казаха ми по-добре НГК. Ще си купя тези дни и ще ги гапна с инструмент за лагери :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...