Jump to content
martins

Странен проблем с компресора на климатика

Recommended Posts

Колеги здравейте. Проблема е следният. Преди няколко месеца свалих обтягащата ролка на компресора на климатика тъй като лагера и взе да свири и беше за смяна. За жалост докато се наканя да го сменя минаха няколко месеца и компресора седя без ремък, съответно и ролката на компресора не се въртеше. Днес сложих паразитната ролка и чух въпросният шум. Значи като не е включил компресора, т.е. съединителя му не е зацепил се чува шума, а изчезва когато компресора се включи и почне да охлажда. Тъй като не знам каква е хлабината между ролката на компресора и съединителя /предполагам че е нищожна/, възможно ли е да е хванало някаква ръжда между тях примерно от това че ролката не се е движела през цялото това време? Другият вариант предполагам че самият лагер на ролката се е скапал от това че тя не се е въртяля. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да се скапе нещо, което не работи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Как може да се скапе нещо, което не работи?

Не знам и аз. Мисля че от дъждовете и влагата е хванало ръжда между ролката и съединителя на компресора, но предполагам че ако е от това като покарам известно време шумър ще изчезне или поне ще намалее, Другото е самият лагер който се върти с ролката постоянно да се е скапал от това че не се е движел. Факт е че шумът беше съвсем слаб преди да сваля ролката за ремонт, а сега е значително по-силен. Другото което ми направи впечатление е че компресора включва работи около 30-40 сек и изключва и така отново. Ще го закарам да му направят профилактика. Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го карай - нормално работи. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...