Jump to content
freesoul

Окачване съвместимост

Recommended Posts

Колеги, тъй като не съм запознат искам да попитам дали има съвместимост на амортесьорите с пружините и чашките на 4 ген. Сивик с тези на 5 ген сивик. Тъй като ми се намира едно окачване, но е от 4 генерация и не знам дали ще пасне на 5-тата.Някой би ли споделил какви са разликите и дали може да се преправи нещо, което да не влияе на сигурността.Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигутност окачването от 4-та има разлики.Помня, че имахме проблем с едната вилица на предни яморт. на 5-та генерация и намерихме вилица от 4-та, оказа се че е различна, мисля че диаметъра на аморт. е различен.Целия комплект може и да има шанс да стане, но на парчета не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест разлика има само във вилиците така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,във вилиците има разлика.За да станат от 4-та на 5-та и обратно трябва да имаш вилици от съответният модел.Всичко друго е еднакво.Разликата се явява в диаметъра на амортисьора-по спомен на 5г. е 42мм.,а на 4г. 40-38мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента си стягам една 4 ген сивик,понеже беше със спортно окачване го свалих и сложих от 5 ген vtiзаспива 1 към 1,но както каза колегата преди мен имат разлика в дебелината на амортесьорите така че трябва да са комплект с вилиците

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на отзовалите се.Стефане, с теб ще се видим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването от 4 ген е монтирано.Както казаха колегите, разликата има само в отвора на вилиците на предните амортесьори. Всичко друго си пасна чудесно.Ако някой взима окачване от 4 ген. трябва да го вземе с вилиците, за да пасне на 5 ген. Това е по случая.Не знам как стои въпроса с окачването на 6 ген?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при 6-та генерация е същото, просто трябва окачването да върви в комплект с вилици ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вилици от 6-тата различни ли са от тези на 5-тата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) да добавя,че и горните носачи са различни на 5-т и 6-та .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже сега монтирах същото окачване на 6 ген да пояснявилиците на 6 г са по широки към втулката на носача,така че трябва да се сменят с такива от 5 ген/иначе като дебелина на амортесьора са еднаквизадните вилици на 5 ген са по широки от на 6 ген-решението е смяна на втулката на носача/диаметъра е еднакъв или уплътняване с шаиби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за диаметъра на вътрешния отвор на вилиците е така,но

има разлика в дължината на амортисьорите.На 4г. са по къси с 3см.

На снимките се вижда от 5г. е с пружина,а от 4г. е без пружина.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

 

А това са вилиците.От дясно е вилицата на 5г.Иначе ще станат,но на

5г. ако се сложат от 4г. ще се свали колата с 3см. и обратното,4г. ще се

вдигне с 3см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема искам да вметна едно питане.А амортисьора от црх по къс ли е от този на 6-та генерация купе ?Идеята ми е да сложа понижаващи пружини на crx амортисьор и да го сложа на купето?Слушам че става и на стоковия но ако онзи е по къс и следователно и с по-къс ход с понижаваща пружина ще се поучи добре и ще ползвам мойте вилици?А от дел сол еднакъв ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...