Jump to content
M&M

Колко Ah акумулатор е подходящ

Recommended Posts

Колко минимум Ah акумулатор е подходящ za Civic 5ген. с 2.0 л. бензинов мотор?Приоритети тук са ниското тегло ,но не се изхвърляйте с някви олекотени , извънземни технологий.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

62/55Ah

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кой 2-литров мотор е?! По-скоро какъв е стартера?!На моето CRV - В20В, акумулаторът беше 36 Ah, и впоследствие го смених с 45 Аh, 300A стартов ток(или както там се казва). Моделът е от малките - 240/210/130 мм.(Д/В/Ш), но стартерът е с редуктор.п.п. Абсолютно същият акумулатор е и на Ровърът ми - с D16Y3, автоматик. Стартерът не знам какъв е.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля че 62ah е добре,недей да слагаш по-голям защото ще товари алтернатора.Може да сложиш и по-малък с по-голям стартов ток ако нямаш някакви силни музики в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля че 62ah е добре,недей да слагаш по-голям защото ще товари алтернатора

И би ли обяснил технически издържано как точно го товари. Но без изрази ми то един майстор така каза......А по темата, слагай този с най-голям капацитет който може да влезе в клетката и за който имаш бюджет. Но като гледам искаш ниско тегло, обикновенно в книжката този който е даден е най-малкия с който автомобила покрива нуждите си. Понеже казваш че не искаш някакъв авангарден моя съвет е да не се водиш до кило две при обикновенните акумулатори, защото това означава че има нещо икономисано и по-бързо ще му приключи живота. Редактирано от PESHO OT MARS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж си главния бушон в кутията и малко под неговия ампераж си вземи батерия-масово виждам 64амп

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е мир на главата. Си монтирай с заводските данни. С по-голям нищо хубаво няма да постигнеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...