Jump to content
kostakiHonda

Honda Civikc D15B2 гасне и прекъсва когато загрее

Recommended Posts

Колеги имам странен проблем , колата гасне , пекъсва и губи обороти след като загрее . Когато е още студен двигателя , всичко е нормално , и колата си върви добре . След като загрее обаче , започват мъките . Смених делкото с такова от Хонда която работи нормално , смених и кабелите и свещите , но проблема остава . Дайте съвет как да оправям нещата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Костаки, кой ти разправя, че празен ход толкова зависи от ток?Има един клапан за въздух, който се чисти и нещата се оправят - кой е тоя клапан, Костаки? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано колега ,не го знам тоя клапан кададе е , но ще го проверя . А иначе за възможността проблема да е в токовете - навсякъде където четох във форума , такива проблеми обикновенно са причинени от делкото или кабели и свещи . За това се насочих първо към тях , а и проблема не е само в празния ход , колата не иска да поеме и на високи обороти след като загрее.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти ЕАЦВ-то и дросела. Обучи първото и виж разликата. Би трябвало да се оправи колата. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , мерси за мненията , ще провера нещата . А иначе , забравил съм да напиша че колата има газова уредба , но не вярвам там да е проблема , поне така ми казват майстори ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ ли го прави или на бензин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави го и на газ и на бензин , като на газ е доста по-фрапиращо.То аз за това и се насочих първо към токовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Половината технически проблеми у колите ни с изгарянето и нестабилни бла бла пълни/празни ходове, тресения, невървения, непаления и малоумщини са 200% заради газта.И да не съм офтопик смени си газаджиите, щото се обзалагам, че газта ти е направила/продължава да прави/ мизериите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , много съм съгласен с теб , а и много хора ми казваха да не си съсипвам колицата когато слагах газта ... при първа възможност ще я откарам да я видят .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го прави и на бензин загряла на малки обороти е от IACV

Колега , много съм съгласен с теб , а и много хора ми казваха да не си съсипвам колицата когато слагах газта ... при първа възможност ще я откарам да я видят .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , прави го и на бензин , и на малки обороти , но като вдигна оборотите започва да пука , все едно не работи някой цилиндър ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...