Jump to content
kufi

Въпроси за Хонда Сивик 6-та ген.

Recommended Posts

Здравейте! Искам да си купя Хонда сивик 6та генерация хеджбек с 5 врати.Тъй като досега не съм карал хонда пък и нямам познати с такава кола искам да ви питам за следните неща:1.скъпа ли е поддръжката на автомобила (части и консумативи)2.към кой двигател(бензинов) е най - добре да се ориентирам при търсенето като се има в предвид че по принцип не съм фен на високите скорости и на високите данъци :-) 3.как понасят двигателите на хонда обикновенните газови уредби(без ГИ).Предизвиква ли газта някакви проблеми в последствие?4.здрава ли е като цяло колата - двигател и ходова част?5.какви проблеми мога да очаквам от колата?6.съвет на какво по специално да обърна внимание при оглед на такава кола?7.какъв разход мога да очаквам приблизително на газ?8.и общо взето каквито съвети още се сетите да ми дадете ще ми бъдат от полза :-)Благодаря предварително

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хечбек 5 врати няма само седан

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами сега като разглеждам форума тази точно на която съм се спрял се води "англичанка" :-)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми поразгледай още малко форума и ще откриеш отговори на всичките ти въпроси!п.п. И да, прав е civic_vti, няма хаЧбак, моделът се води фастбак!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.скъпа ли е поддръжката на автомобила (части и консумативи)приготви си около 500лв за първоначално обслужване. 250 ремъци+ролки и труд, 100 масло (двигател и скорости), останалите за филтри, някой шарнир, накрайник, реглаж на клапани, накладки евентуално и разни други дреболии. 2.към кой двигател(бензинов) е най - добре да се ориентирам при търсенето като се има в предвид че по принцип не съм фен на високите скорости и на високите данъци :-)d14a4 е двигателя който се слага на англичанките и е 90 коня (малък данък), мноого рядко можеш да намериш икономичен витек д15з1 също 90 коня3.как понасят двигателите на хонда обикновенните газови уредби(без ГИ).Предизвиква ли газта някакви проблеми в последствие?Разбират се добре, ако намериш читав газаджия няма да имаш проблеми. реглажа на клапаните на 20 000км независимо от това дали караш на бензин или газ4.здрава ли е като цяло колата - двигател и ходова част?двигател не би трябвало да имаш никакви проблеми, ходова част може от време на време да сменяш по някой шарнир или кормилен накрайник. слабо място задни тампони и специално за англичанките овисващ таван5.какви проблеми мога да очаквам от колата?ако всичко е в ред виж точка 4 ;) ако вземеш проблема кола може да се наложи да смениш сегменти6.съвет на какво по специално да обърна внимание при оглед на такава кола?външно за ръжди, интериора, ходова част да няма тропания, изворсираш до 3-4000 оборота и гледаш да не пуши сиво, също така бръкни в ауспуха да видиш за масло.7.какъв разход мога да очаквам приблизително на газ?има тема за разхода точно на д14 потърси я ;) англичанките са с малко по-тежко купе така че извънградско 6-8 градско зависи от задръстванията 8.и общо взето каквито съвети още се сетите да ми дадете ще ми бъдат от полза :-)единствения съвет е да не слагаш обикновена газова, сложи си ГИ ;) а ако няма да караш повече от 15 хиляди на година изобщо не газифицирай...

Редактирано от stan4o
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

общо взето,колегата ти е отговорил на всичко.за газта не се притеснявай.даже и да не е с газов инж.не е проблем.аз съм с обикновенна газова на инжекц.мотор и нямам никви проблеми.щом ще газифицираш,не забравяй реглaж на клапани и най вече свястни майстори.за да върви добре,евентуална смяна на свещи и кабели(ако има нужда)освен обслужването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива теми има безкрай.. Но хайде пак да напиша нещо. Първо фастбек е доста странно понятие повечето ще те гледат така :blink: ако им кажеш, че караш фастбек. Хетчбек, Фестбек все тая.. Пояснение тук: http://www.proz.com/kudoz/english_to_bulgarian/tech_engineering/156107-3_door_saloon.htmlЕто един полезен линк с най-разпространените проблеми за които да провериш преди покупка: http://www.civic5.com/hondacivicbuyersguide.phpКато двигателя вариантите ти са D14A7 75 коня, D14A8 90 коня, които са MB2 и D15Z8 114 коня - MB3. Не знам защо намесвате D15Z1/3 , колегата пита за 6та ген, т.е. англичанка след фейслифта, която реално е нещо като 5.5-та генерация :D Колегата stan4o ти е отговорил на останалите въпроси.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...