Jump to content
DIVALDOO

б16а2 или б16а1

Recommended Posts

Здравейте колеги ,някой по-запознат ако може да ми даде малко информация. има ли голяма разлика вьв варвенето на б16а2 и б16а1 мерси предварително .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B16A1VTECFound in:early crx civic integra1.6i-VT (EE8)Displacement: Template:Convert/aa 1.6 literBore×Stroke: 81.0×77.4 mm (3.19×3.05 in)Compression: 10.2:1Power: Template:Convert(160hp) @ 9000 rpmTorque: 111 ft•lbf (150 N•m) @ 9000 rpmRedline: 8500 rpmTransmission: y2B16A2VTECFound in:1992-2000 Honda Civic EDM VTi (EG6/EG9 & EK4)1992-1997 Honda Civic Del Sol EDM VTi (EG)1996-1997 Honda Civic Del Sol USDM "VTEC"1999-2000 Honda Civic USDM Si (EM1)1999-2000 Honda Civic CAN SiR (EM1)Displacement: 1,595 cc (97.3 cu in)Bore×Stroke: 81.0×77.4 mm (3.19×3.05 in)Compression: 10.2:1Power: 160 hp @ 7600 rpm & 118 ft•lbf (151 N•m) @ 7000 rpmTransmission: Y21 or S4CRedline...8,000 RPMRev Limit...8,450 RPMVTEC Engagement...5,500 RPM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,някой по-запознат ако може да ми даде малко информация. има ли голяма разлика вьв варвенето на б16а2 и б16а1 мерси предварително .

А според теб,кой мотор върви повече,колега?За мен,Б16А1 създава някаква илюзия за по добър вървеж,заради тва,че се слага в по леки купета,ЦРХ,Сивик 4...А май са си идентични,както се вижда и от ТТ-данните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The a2 has a better intake manifold and throttle body is slightly larger. While the a1 has a shit loads of vaccum lines, 2 dashpots for idle controls and fuel economy. They both have a 4-2-1 header. The a1 has 2 oxygen sensors, while the a2 has 1 single 4 wire(?) oxygen sensor. The a1 has a seperate throttle body and fast idle valve, while the a2 has a fast idle valve attached to the throttle body. a1 and a2 have different crank pulleys. a1 has a 1 wire knock sensor, a2 has a 2 wire knock sensor. The a2 has a crank sensor in the oil pump, the a1 doesnt

Разликата... ако не можеш да си преведеш,вечерта като имам време ще го преведа :) Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда,тва за дросела,или throttle body е вярно,на А2 е 60мм,на А1 е 58...За другите неща не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам голяма разлика ли ще окажат тия 10 коня на б16а2 спрямо б16а1 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какво купе ще се слага?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик хечбек 5 генерация 94 г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че и разпределителните валове са различки, на А2 са по-добри! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ти казвам,че почти няма разлика,имам и двата мотора и двата са добриПубликувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам кои е подобрия ама с които и от двата да се здобия ще сам много доволен.Ако някои знае да се продава пален суап б16а2 или б16а1 да ми пише ! мн изкам такав ама финансите са голям проблем.Намерих пален суап обаче е от бльсната кола. и с.кутия е счупена незнам може и да може да се ремонтира ще видим . За сичко се разбрахме 1100 лв .И тои ме пита какво точно ми трябва за пален суап в СИВИК 5 ГЕН да му кажа за да ми каже точна цена .Заштото бльснатата кола е 6 ГЕН .Ако някои е правил такава трансплантация ако може да ми дяде малко информация ? незнам за колко пари мога да си намеря с.кутия и натова някои ако може да ми да де отговор ще сам му много благодарен .мерси колеги за информацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...