Jump to content
fentsi

b16a -b18c

Recommended Posts

Колеги в момента съм с мотор б16а ,и се нуждае от леко освежаване и си мисля да му сложа глава от б18ц(имам екстра ) .Интересува ме ще пасне ли на блока ,има ли някаква разлика ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главтаа ще пасне на блока без проблем, ако случайно е от B18c4 тогава няма да пасне всмукателния колектор, които при C4 е с различен фланец спрямо B16-ките и B18 type R двигателите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продай главата от Б18ката и инвестирай във обслужването на б16 мотора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам за разликата :), главата е комплект (по принцип имам разглобен двигател на б18 ка )относно инвестицията много добра оферта но смятам да я остава за след лятото :)интересуваше ме дали ще има ефект със смяната на главата и дали всичко пасва на 100 % към блока :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , уточни точно от кой б18 ти е главата , защото е под въпрос да ли ще имаш положителен ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега главата е п72-1 , при смяна има ли разлика в ремъците на 1.6 и 1.8 или да си поръчвам всичко за б18 благодаря предварително :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ремъка трябва да бъде за б16 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на главата пише P72 значи е от B18C4/1 (GSR моторите) според мен няма смисъл от тази глава трябва да и слагаш и нейния смукател, защото твоя няма да пасне, по-добре и земи само разпределителните валове, но пък докато не минеш настройка няма да видиш файда и от тях! Вярно GSR главата сгъстява малко, но не е кой знае каква разликата ... а и според мен, а и според Хонда, Б16 главата е много по-добра особенно ако ще се "пипа"! Казах "според" Хонда, защото на базата на Б16-ковата глава са направени Type R-ските глави при B18C и B16B! :)

Редактирано от Doomwisher

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги главната причина поради която искам да сложа б18 е че не мога да остана без кола ,затова искам да подготвя б18 и за няколко часа сам в движение ,не че търся някаква мощ в повече:) Главата както казах ми е комплект не ме барка инжекцията , само ремъка ли трябва да е за б16 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ремъка за Б16 а гумичките за б18 (въпреки че са същите както за б16), това се отнася и за гарнитурата на главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за инфото колеги :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...