Jump to content
puma_v_London

Помагайте колеги проблем с Акорда

Recommended Posts

Колеги помагайте днес както вървя Акорда и спря първо не искаше да запали след 5мин запали и компа мина в авариен режим и не минава 3,500оборота? Забодох кламера тъй като колата е Акорд Аеродек 1994 Ф20Б3 и няма букса за диагностика и компа мигна 4 пъти и когато запали минава пак в авариен и оборотите са нестабилни???

4-CKP Sensor (Crankshaft Position Sensor) Къде и какъв е този сензори има ли някой идея как да го лекувам!

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CKP Sensor (Crankshaft Position Sensor) defective circuit or unplugged / defective sensorВ делкото е датчика... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се казва на българки този датчик да знам за какво да питам в магазина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) сензор за позиция на колянов вал. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и ти какво направи с този сензор смени ли го или смени цялото делко.Защото и аз имам подобен проблем само че моита грешка е 9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец се борих първо с грешка 8 и след това с грешка 9. Двете грешки обикновено идват от датчиците в делкото.

Има 2 начина да се преборите:

1. Смяна на делкото. Официалния, но на мен не ми се понрави.

2. Както аз направих - смяна на дефектните датчици с други такива. Процедурата е елементарна, махате стария, режете му кабелите, запоявате новия и го слагате на място така, че да има отстояние както е бил предишния. По трудното според мен е да разберете кои датчици стават, но аз подозирам, че повечето са взаимозаменяеми. Ето една снимка на моето делко след като смених датчиците, не че се вижда нещо де, но за референция поне как изглеждат датчиците.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да използвам и аз тази тема на колегата, имам същият проблем след големите дъждове ми светна лампичка и не ще да се изгаси ,пробвах се да я тествам с кламера но номера не става изобщо не ще да мига да ми покаже кода за грешката,на газ вдига високи обороти а на бензин оборотите играят,и в двата случая не искада вдига повече от 3500 оборота ,и колата е стана по тромава ,,някаква идея какво може да е станало с колата,благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как някой да ти отговори нещо!Кажи поне кой е Акорда! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да извинявам се ,колата е акорд 94година 2.0, днес разбрах какъв е проблема , карах я на майстор и се оказа датчика на делкото и сега проблема е че не мога да намеря такъв ,намерих на едно място но го дават с делкото някои знаели от къде мога да си намеря такъв датчик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...