Jump to content
iso_83

прилики и разлики на ECU и инсталация при D15B2 и D16A8

Recommended Posts

след поставянето на новия мотор ,стигнахме до веселата част, "Инсталация" на пръв поглед нищо общо в коша на колата, главните букси са напълно различниMy linkкръглите букси са от д16, а правоъгълните от д15 ,изплаших се и ги зарязах ,отиваме при компа ,и о изненада двата компютъра са с напълно идентични букси и доколкото разбрах и двата са стандарт OBD 0, идеята - остава инсталацията от д15, доколкото е възможно и се надгражда за д16проблемът - не мога да намеря информация какво е подреждането на пиновете на компа на д15б2 , имам само за д16а8върши ли ми работа на мен ,тази много полезна тема ,от която може би дойде вдъхновението за цялата работамоно към пълна инжекция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, би трябвало да ти върши, защото реално правиш същата работа - инжекция на ОБД0, само дето сменяш мотора. Д16А8 май нямаше ламбда сонда, ако не ме лъже паметта, та провери само за този кабел.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Д15 и д16-ката са с едножилни ламбда сонди ,накой нямали схема на пиновете на компа от д15б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, би трябвало да ти върши, защото реално правиш същата работа - инжекция на ОБД0, само дето сменяш мотора. Д16А8 май нямаше ламбда сонда, ако не ме лъже паметта, та провери само за този кабел.

Д16а9 няма ламбда сонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето схема на D15B2 ECU My link

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ли не знам къде да гледам или няма инфо за тия мойте компютри, намерих списък из интернет ,според кода на компа. ,какво обд е ,но и двата не ги намерих в списъка, къде пише какви са и какво обд са тия дватана д15б2 реших че е P04 а целия номер е 37820-P04-G00НА Д16А8 реших че е PP5 а целия номер е 37820-PP5-G01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали искаше схема на пиновете на компа на д15б2.Аз точно това пратих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя проект беше D13b2 >>>> D16z5 и ползвах само тази схема,предполагам е същата за а9 и а8

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви колеги ,схемите които сте пратили никак не са излишни ,а това че питам и други неща ,просто трябва да знам и колкото повече е информацията по добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и линк към снимките като ги разгледах се е получило като фото история ;)д15б2 към д16а8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-после, след доста премеждия имам работеща кола ,с голямата подкрепа на колегата Жоро, не знам как му е точно ника в форума ,ще попитам и ще допълня, просто нямам думи да опиша благодарността към този човек, изключително коректен ,всеотдаен ,можещ и знаещ, помогна с намирането на частите и инсталацията и имам чувството че направи всичко от любов към спорта и марката, евала за спокойствието и организацията на цялото мероприятие , радвам се ,че съдбата ме срещна с този човек и се надявам нашето познанство ,да прерастне в дългогодишно приятелство ,а между другото дойде с страхотна бегачка, евала и за нея ,пожелавам му искрено успех във всички начинания ,които си науми ,още веднъж ти благодаря братленце ти си човека :hondarulez::honda:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...